Zeeuwsch Nieuws Zeeviwsche Omroep 664 VRIJDAG 21 OCTOBER 1932 No. 2i Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is ge oorloofd. Men meldt ons uit Kattendijke, dat daar onlangs een groote landbouwschuur tot den grond toe is afgebrand, niettegenstaan de de brandweer daar aanwezig was. In de jongste raadszitting bleek echter, dat er veel verzach tende omstandigheden waren. De spuitgasten hebben n.l. kans gezien om tijdens 't blusschen het volgende te verwerken ne gen groote brooden, drie en 'n half pond boter, acht pond kaas, vier liter brandewijn, ettelijke flesschen bier en 150 sigaren. 't Laat zich overmits begrijpen, dat menschen, die zooveel te consumeeren vinden, ook 't vuur gaarne gretig naar voedsel laten speuren. Uit Poortvliet seint men ons, dat de plaatselijke politie proces-verbaal heeft opgemaakt tegen een landbouwer, die zijn schapen frauduleus slachtte. Tegen het slachten heeft 'n goed schaap natuurlijk niets, maar zoo'n beest ergert zich dood, wanneer dit frauduleus ge beurt Te Kapelle is een arbeider, die erg vermoeid was, op eigen initiatief gaan zitten in een stevige ijzeren pin. Deze rustkuur had zoo'n nadeelige uitwerking, dat de dokter er bij te pas kwam. Een amateur-medewerker te Axel berichtte ons, dat jl. Zater dag een winkelende juffrouw zoo'n aandacht had voor de drie reclame-apen in Albert Heyn's étalage, dat een straathond on gestraft een bloedworst uit haar boodschappentasch kon halen. Even later zagen de Axelaars het ongewone schouwspel, dat een fatsoenlijke dame, onder 't aanheffen van den krijgs kreet* „O, mijn bloedworst!" een ongelijken wedloop met den oneerlijken viervoeter aanving. De gedupeerde juffrouw begrijpt sindsdien ongeveer, wat het spreekwoord „in den aap gelogeerd zijn," beteekent. Uit Rilland schrijft men ons dat bepaalde personen Zater dagsavonds laat, bij het ondergaan der maan, de sterretjes zagen dansen om een regenboog. Men zal dadelijk vatten, dat dit verschijnsel na het sluiten der café's is waargenomen. Te Oostburg worden pogingen in het werk gesteld, telefo neerde men ons, om een damclub op te richten. Wij hebben den heeren aanbevolen technisch advies te vra gen aan den Zeeuwschen dijkgraversbond. In dezelfde gemeente doet men wanhopige pogingen om het kantongerecht te behouden. Je moet iets maar veel noodig hebben, nietwaar Twintig eenden, die uit den Middelburgschen Tramsingel waren gewandeld, zijn nabij de woning van 'n dokter door 'n auto overreden; één doode, negentien versuften. Ook eenden moesten dus ervaren, dat de gang naar 'n dok ter soms gevaarlijker is dan het thuis blijven De gemeente-arts te Wolfaartsdijk liet in zijn kinderkamer aan zijn kindertjes te zamén met enkele vriendinnetjes fröbelles geven. De gemeenteraad stond op zijn achterbeenen over zulk misbruik van een gemeentelijke ambtswoning. In verband met den komenden 4en verjaardag van zijn oudste dochtertje heeft de gemeentearts bij B. «5c W. een verzoek inge diend, of hij voor dien dag de kinderkamer mag inrichten als feestlokaal en of hij vergunning mag hebben voor het schen ken van limonade tot 5 uur 's namiddags. De Raad zal in een spoedvergadering bijeen komen Tot de volgende week, dames en heeren 1 Vloedplankenschouw te Zierikzec. In den nacht van Donderdag op Vrijdag 14 Oct. ontstond brand in het Hotel Albion te Vlissingen, die door het spoedig ingrijpen van de brandweer beperkt bleef tot de bovenverdieping. Het hotel bekwam evenwel veel waterschade. Een kijkje op de uitgebrande bovenverdieping. De herstelwerken van een der sluizen te Hans- weert nemen een zeer grooten Omvang aan, zoodat met het werk heel wat tijd heen gaat. Een overzicht op een deel van het werk. Het echtpaar A. Leempoel-Engelse te Middel burg vierde op 12 Oct. zijn 50-jarg huwelijk. Foto van het gouden echtpaar. N De nieuwe motorboot Prins Hendrik"die reeds eenige weken geleden door de provincie werd overgenomen, is nog niet in de vaart gebracht en ligt nog steeds op de werf van Maatschappij „De Scheldete Vlissingen. De heer Hartman, stationschef te Vlissingen, heeft Zaterdag 15 Oct. na eervol ontslag officieel afscheid genomen van medeambtenaren De Chv. Zangver- eeniging „Soli Deo Gloria*te Middel burg heeft op Woens dag 12 Oct. haar 35- jarig bestaan gevierd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 24