EUWSCHE SPORT m No. 21 VRIJDAG 21 OCTOBER 1932 667 te brengen tusschen N. A.C. en Z.E.K. Het is evenwel niet gelukt 't ge schil op te lossen. N.A.C. weigerde toe te treden en de Z.E.K- weigerde haar eens genomen besluit in te trekken. Het gevolg was, dat het Zuid-Neder- landsche elftal geheel ge- Op Zaterdag j.l. heeft de SchouwenDuivelandsche Athletiek Bond een singelloop georganiseerd te Zierikzee. De deelnemers aan den start. De overwinnaar in den singelloop van den Schouwen Duivelandschen Athletiek Bond. Moermond (Rust Roest, Zierikzee) kwam als eerste binnen na het 4% K.Al. lange traject in 13 minuten 15 seconden te hebben afgelegd. Een verregende Zon dag met tallooze afgekeurde velden. De voetballiefhebbers hebben zich evenwel niet behoeven te vervelen, dank zij de internationale ontmoeting te Brussel, waarvan oudergewoonte een radioverslag werd ge geven, dat een levendig beeld gaf van het verloop van den strijd. Onze Hollandsche jongens hebben het er goed afgebracht en tegen onze verwachting in een 32 overwinning behaald op de Belgen. Een tweede internationale ontmoeting vond in het N.A.C.-stadion te Breda plaats, waar het Zuid- Nederlandsche elftal gelijk speelde, 22, tegen het Luxemburgsche elftal. Gezien de slechte verwachtingen tengevolge van de kwestie N.A.C. contra Z.E.K. mogen wij over dit resultaat ten hoogste tevreden zijn. Een korte uiteenzetting van de kwestie N.A.C.Z.E.K. moge hier vol gen. Er bestaat in het Zuiden, evenals in andere districten, een vereeniging van eerste klassers, een zoogenaamde belangenvereeniging. Tot de ver eeniging van eerste klassers in het Zuiden (de Z.E.K.) zijn alle eerste klassers uit het vierde district toegetreden behalve N.A.C. Welke de re den van het niet toetreden van N.A.C. is, doet hier niet ter zake. Door de Z.E.K- is evenwel het besluit gemaakt, dat geen der bij haar aangeslo ten vereenigingen spelers zal mogen afstaan voor het spelen van wedstrijden op het N.A.C.-terrein, met uitzondering natuurlijk van competitie- en bekerwedstrijden, welke door den K.N.V.B. zijn uitgeschreven. De wedstrijd tegen Luxemburg nu was geen verplichte wedstrijd en het besluit van de Z.E.K. gold dus voor dien wedstrijd. Het gevolg was, dat de aangezochte spelerst voor een groot deel niet mochten uitkomen. Dr. van Prooye, voorzitter van den K.N.V.B., heeft toen pogingen aangewend om het besluit van de Z.E.K. ongedaan te maken of een overeenkomst tot stand Het Nedeclandsch elftal, dat Zon dag j.l. in Brussel met 32 van de Belgen won. Van links naar rechts: v. d. Meulen, Bonsema, Pelikaan, Van Heel, Weber, Van Run, J. v. d. Broek, Nagels, Van Nellen, Adam, v. d. Broek (Xerxes). Het geklopte team der Roode Duivels. Van links naar rechts Hellemans. Nouwens, v. d. Berghe, Hooydonckx. Ctaes- sens. VoorVersijp, Voor hoof, Capelle, Van Beeck, Van Brandt. Van Campenhout. Spelmoment uit den voetbalwedstrijd Bel gië-Holland te Brus sel. Een afgeslagen aanval der Hollanders. wijzigd moest worden en nu hoofdzakelijk bestond uit N.A.C.-spelers, aangevuld door eenige tweede klassers en een paar spelers van Bleijerheide, dat zich van het genomen besluit niets aantrok. Hoe men ook over het besluit moge denken, de houding van Bleijerheide is onder geen voor waarde te verdedigen. Wij zullen op de kwestie niet te diep ingaan, doch aan hen, die het stand punt van de Z.E.K. afkeuren, met een beroep op de eer voor het Zuidelijk elftal en het figuur dat geslagen zou worden tegenover het buitenland, vragen wij: heeft de K.N.V.B. of het college, dat besloot den wedstrijd te doen spelen op het N.A.C.- terrein, deze onverkwikkelijke geschiedenis niet uitgelokt Allen wisten van het bestaan van dit besluit van de Z.E.K- en het getuigt o.i. van weinig door zicht, als men dan zoo'n wedstrijd op het N.A.C.- terrein vaststelt, misschien wel met de gedachte, het grootere de kleinere organisatie te doen dwin gen op haar besluit terug te komen. Intusschen mogen wij blij zijn, dat het geen Zuidelijke débacle geworden is, welke o.i. niet op rekening van de eerste klassers gekomen zou zijn, noch op rekening van het elftal, dat den wedstrijd speelde, maar van hen, die den wedstrijd vast stelden op een terrein, waarvan zij wisten, dat het voor de meeste spelers, waaruit het elftal zou be staan, verboden grond was. In het Zeeuwsche land is slechts één competitie wedstrijd gespeeld en wel tusschen Axel en Ter- neuzen 2. Hij is geëindigd in een draw en voor ons is dat ten opzichte van Axel een tegenvaller. Wij hadden niet durven denken, dat de Terneuzen- reserves tot zoo'n prestatie in staat zou den zijn. Het is te hopen, dat wij volgende week weer kunnen genieten van onze Zondagsche verpoozing, het voet balspel, en wij zouden daarbij willen inroepen de hulp van de Zeeuwsche consuls, opdat zij niet te vlug de velden afkeuren. Voor aardigheid hebben wij Zondagmorgen eens enkele velden bekeken, welke afgekeurd waren, en wij moesten tot onze spijt ontdekken, dat er enkele bij waren, welke ongetwijfeld in bespeelba ren toestand verkeerden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 27