VRIJDAG 21 OCTOBER 1932 Bij het kanaal is altijd gelegenheid tot een pi .of tot het in stilte bewon deren van het op- en neer varen der veelkleurige schepen. Bij de volgepropte sluis bieden groente man. bakker, slager en kruidenier hun waren aan en het kanaal is voor velen een bron van inkomsten, die niet te onderschatten valt. S Ben kijkje op het kanaal nabij de verkeersbrug te Schore met op den achter grond het station Vlake. niet altijd even welgezind zijn, voor de directe belanghebben den is het kanaal een bron van inkomsten, die niet te onder schatten valt. Geen oogenblik vertraagt het verkeer door deze vrij smalle vaargeul, onophoudelijk trekken de vinnige sleep- booten reeksen van aken door het Zuid-Bevelandschc land. Altijd vertoont het kanaal denzelfden aanblik, trossen schepen, op weg van Antwerpen naar Noor derlij ker gebieden. Dat 't kanaal smal is, te smal eigenlijk, is thans ook door de regeering ingezien. Zeker getuigt het van gezond verstand, dat men, nu België voortdurend het belang van een rechtstreeksche verbinding naar het Noorden bepleit, de bestaande vaarwate ren althans in een conditie brengt, dat daarop van Zuide lijke zijde tenminste niets te zeggen valt. Hoewel we verder dit netelige vraagstuk, dat we bo vendien ook niet vol doende kunnen beoor- deeleri, laten rusten, moeten we het zonder voorbehoud toejuichen, dat het plan voor ver- brecding van het kanaal een vasten vorm heeft aangenomen. Nog meer moeten we het echter toejuichen, dat de Krui- ningsche gemeenteraad de regeering verzocht heeft, in verband met de werk loosheid, deze werkzaam heden reeds dezen winter te doen beginnen. Mogen de overige belangheb- Een overzicht van het slui- zencomplex te Wemeldinge, het andere eind van het kanaal door Zuid-Beveland. bende gemeenten niet aar zelen, aan dit verzoek zoo spoedig mogelijk adhaesie te betuigen. Want niet alleen, dat het vraagstuk der werkloosheid voor Zuid-Beveland daar door tot een gedeeltelijke oplossing zou komen, het is van niet minder belang, dat het kanaal in overeen stemming wordt gehouden met de behoeften van den tijd. Er zijn dorpen, zooals Hansweert, die onmiddellijk be trokken zijn bij het floreeren van het kanaal andere, zooals b.v. Wemeldinge met zijn zeilmake rijen en aanverwant, profiteeren er ook ruimschoots van. Waar verkeer is, daar is handel. Moge het zijn, dat de smokkelhandel ook tot genoemden handel be hoort, het zal hier wel zijn, zoo als in alle havengebieden Het kanaal door Zuid-Beveland biedt een kleu- rigen, fleurigen aanblik. Het is een apart stukje bloeiend Zeeland, maar daarom niet minder Zeeuwsch. Mogen de foto's er een duidelijk beeld van geven

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 9