door Frank Buck Een uiterst merktvaardige foto uit de wildernisde dieren hebben eenig gerucht gehoord, en onmiddellijk zoeken 7.ij hun veiligheid in de vlucht. Het Gevaarlijkste Beroep Er is resst misschien geen inte ressanter beroep op de wereld dan het mijne maar het heeft ernstige moei lijkheden, het stelt een mensch voor eigenaardige problemen, en het brengt herhaaldelijk je leven in gevaar. Als u er soms over denkt, n ook te „vestigen" als dierenjager leverancier van dierentuinen of circussen moet u niet bang zijn voor slangen en tijgers, moet u met de vuisten een orang-oetan knock-out kunnen slaan, zooals ik eens heb moeten doen, moet u op de heele wereld den weg weten. w speciaal op de paden der dieren, en tegen de zon derlingste moei lijkheden opgewassen zijn. Stel u, bijwijze van proef, bijv. eens de vraag wat zou ik doen, als ik het vol gende briefje kreeg „U gelieve ons vroeg in het a.s. voorjaar te leveren een Rengaalschen konings tijger, in prima conditie. Prijs tot 3000.—." Het bedrag is niet te laag maar de expeditie neemt heel wat tijd en geld in beslagJe moet terdege jager zijn, maar ook terdege zakenman. Het lijkt zoo mooi, voor een Indischen neushoorn een som van 20.000.- te hooren bieden, als je er een hebt. Maar je hebt er nooit een Nijlpaarden in de Komati (Trans vaal). die ondanks hun waakzaamheid /oor den fotograaf verrast werden. Dus moet je er een zien te krijgen, als de be stelling komt. Ten eerste moet je dan weten, dat je naar het staatje Nepal moet, als je kans wilt hebben, een Indischen rhinoceros tegen te komen. Goed, daar ga je heen. Dan moet ie permissie zien te krijgen van den maharadja van Nepal want de neushoorn is in zijn gebied koninklijk wild, daar mag een vreemde zóó maar niet aankomen! Als dat lukt, krijg je een generaal en een klein leger mee.... en om kort te gaan, dan komt zoo'n diertje, voor bereidende kosten niet meegerekend, je op 16.000.- F.n dan moet je 't nog naar zijn bestemming zien te krijgen Resultaat je verdient met je mooie order en je maandenlang tobben geen rooden cent Er is dus geen andere redding dan deze meerdere orders tegelijk vervullen in 't voorbijgaan nog wat andere diertjes meenemen. Toen ik eens zoo'n neushoorntje moest bezorgen aan den dierentuin te New-York, en ook een aan den dierentuin van Philadelphia, had ik bij-orders voor een verzame ling Indische waadvogels (kranen, ooievaars, flamingo's), een paar gibbons en antilopen (dit alles voor St. Louis), drie olifanten en twee tijgers en twee tapirs en twee orang-oetans voor den grooten circusman Al G. Barnes, een aantal klei nere dieren voor New-York, en.... een heelen dierentuin voor de stad Dallas. Zoolang de zaken zoo'n omvang niet hebben,is er geen winst te maken. In plaats van nu allerlei avontuurtjes te vertellen,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 10