EEN FRAAI EN PRACTISCH ENSEMBLE VOOR KLEINE MEISJES VRIJDAG 28 OCTOBER 1932 voren open gedragen, met revers. Wordt het iets kouder, dan knoopt men 't man teltje dicht en is het zeer koud, dan wordt de cape erbij gedragen, die rug en schouders aangenaam verwarmt. Er zijn in dit genre verschillende modellen eenvoudige kleine schouder- kraagjes, van voren of op den linker schouder dicht geknoopt en liefst om zoomd met 'n randje bont. Onze afbeeldingen vertoonen een zeer fraai ensemble voor kleine meisjes, een creatie van het Parijsche modehuis Yrmone, „Directoire" gedoopt. Vooreerst een zijden jurkje in ba- nanenkleur. Eenvoudig van lijn, heeft deze jurk met het korte lijfje en de De warme wollen winterjur ken van onze kinderen kiezen we liefst van ge dekte kleuren donkerblauw of bruin, donkergroen of grijs, of de een of andere gedekte ruit. En om dan aan zoo'n donkere jurk het sombere te ontnemen, maken we er 'n wit kraagje bij, al dan niet met bijpas sende manchetten. Van zoo'n kraagje moeten we dan min stens twee exemplaren bezitten en liefst bevestigen we het aan de jurk met 'n paar knoopen of drukkertjes, zoodat we het ge makkelijk kunnen afnemen als het gewasschen moet worden. Ook 'n gehaakt kraagje met manchetten staat alleraardigst op 'n kinderjurk en door 'n paar verschillende stelletjes te maken kan aan een en dezelfde jurk nu en dan 'n ander aanzien worden gegeven. Heeft de jurk 'n schouderkraagje van het zelfde materiaal, dan neemt men daarop 'n wit kraagje van hetzelfde model doch in kleiner Laken manteltje passend bij de hierboven afgebeelde kinderjurk formaat, wat 'n heel aardig effect maakt. Ziehier 'n paar voorbeel den voor aardige, eenvoudige wollen schooljurken met lange mouwen. De eerste heeft aan weerskanten van de smalle, gladde voorbaan vijf plooien, welke van bo ven door een opgestikten zak worden samen gehouden. De taille heeft 'n uitgeschulpt schouderkraagje en eenzelfde kleiner wit kraagje daar over heen. Om de taille 'n smal ceintuurtje. De tweede jurk heeft bij de schouders 'n paar inge naaide plooitjes. Het rokje is van voren met 'n punt opgezet en heeft 'neenigszins rond geknipt strookje, het welk van voren de lijn volgt van het puntige corsage. Het lijfje wordt versierd door 'n wit kraagje. Een practische nieuwig heid op 't gebied van kinder- kleeding zijn de mantels met aparte kleine cape. Zulk 'n mantel kan gedragen worden van den vroegen herfst tot in het late voorjaar. Zijn de dagen nog tamelijk warm, dan wordt de mantel van Het manteltje compleet met de door romer-hermelijn omzoomde cape, welke er extra warmte aan geeft Eenvoudig vilten hoedje in de kleur van het geheel. breede stolpplooien onder de twee knoopenrijen iets bizonder sierlijks, een effect waartoe zeker de origineele pofmouwtjes het hunne bijdragen. De laken mantel, in de kleur van het jurkje, past zich geheel daarbij aan, vooral door de beide knoopenrijen welke het manteltje, ver over elkaar, warm gesloten houden. Ter voltooiing van het geheel, op koude dagen, is er dan nog de warme cape, omzoomd met zomer-hermelijn. De cape wordt van achteren, boven de uitspringende plooien van het manteltje, met knoopen gesloten, terwijl de bijbehoorende das achter in den hals losjes wordt vastgeknoopt. Bij dit fraaie, practische ensemble wordt een eenvoudig, kinderlijk vilten hoedje gedragen in de kleur van jurk en mantel. Het geheel vormt voor kleine zus 'n uitrusting zooals ze zeker door vele moeders zal worden gewenscht en nagemaakt. PAULA DEROSE. Sierlijke zijden kinderjurk in bananenkleur.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 18