Zeeuwsche Omroep 1 Blindemannetje spe len. Een vr ooi ijk nummer. VRIJDAG 28 OCTOBER 1932 Hallo hallo hier is dc persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. Men meldt ons uit Goes, dat de Vereeniging tot bevordering van Vreemdelingenverkeer haar aandacht heeft laten vallen op de Nederlandsche hengelaars, die zij komenden zomer wil lokken naar de vischrijke plaatsen op Zuid-Beveland. Het is te verwonderen, dat de vrienden der vreemdelingen nu pas eens hebben gedacht aan deze menschensoort, die immers voor vreemdelingen het vriendelijkst is. Met het grootste geduld zitten zij, gelijk bekend, uren te wachten op iemand, dien ze nooit gezien hebben. Te IJzendijke heeft het lid van een voorzittersgeslacht een tegenstander des middags getracteerd op 'n hamerslag, welke een schedelbreuk veroorzaakte. 's Avonds, zoo schrijft onze provinciale pers, kon de dokter nog niet met zekerheid verklaren of er levensgevaar bestond. Er schijnt ginder wat aan de verlichting of aan de wetenschap te haperen. Men seint ons uit Drie-Schouwen particuliere lijn dat een bankwerker, die een stukje staal in zijn oog kreeg, in het ziekenhuis te Vlissingen moest worden opgenomen. Dat is bijna even erg als 't geval met dien mijnheer uit Middel burg, die in gijzeling geraakte, omdat zijn vrouw bij 't winkelen aldoor „stofjes" in haar oog kreeg. Uit Koudekerke telefoneerde men heden, dat 27 konijnen het slachtoffer zijn geworden van vermoedelijk Twee daar rond zwervende groote honden. De politie en de marechaussee heb ben reeds na een klopjacht vol doodsverachting één hond ge vangen. Tot 'n bekentenis heeft men het boosaardige beest nog niet weten te brengen. In den gemeenteraad van Veere is luide geprotesteerd tegen het feit, dat de bewaarschoolkindertjes wel, gelijk de overige kinderen, een gedenkplaat, maar geen reepje chocolade ont vangen hebben. Kenners van kinderen beweren, dat er minder verontwaar diging zou zijn ontstaan, wanneer de jongste jeugd wel 'n zoe- tigheidje en geen oorkonde cadeau gekregen had Het knippen van mosselen blijkt te Ierseke al grooter vor men aan te nemen. Een grappenmaker schreef ons, niet te be grijpen, dat de mosselen niet meer voelden voor de „permanent wave". Die meneer vatte echter niet, dat een mossel daarvoor reeds te lang met de permanent wave (bestendigen golfslag) te kampen heeft gehad. Een geestdriftig Grijpskerkenaar bericht ons, dat bij een dorpsgenoot-kippenhouder 'n leghorn driehonderd eieren in •één jaar tijds gelegd heeft, wat hij een prestatie vindt, waarop niet velen zullen kunnen bogen Hum, hum Ter eere van een jubilé is te Biervliet de burgemeester-se cretaris zeet gehuldigd. Men meldt ons zelfs, dat hem een wan delstok met zilveren knop bij monde van 'n wethouder werd aangeboden. Daar zal je ook geen kunstgebit vi looven wij i Tot de volgende week, dames en heeren. Te St. jansteen bestond de R.K. jongens school begin October 25 jaar. Op Woens dag IS October werd dit feit gevierd met jongensspelen. Uit het nummer koekhappen. Voetbal met een ton. Wie zal het eerst aankomen Tot burgemeester van Retranchement is be noemd de heer ALeenhouts. tot heden wethouder aldaar. Te Zierikzee werd van 2123 October een tentoonstelling gehouden van jeugdwerk, betrekking hebbende op de Luchtvaart. Een kijkje bij dc afdeeling jeugd-inzendingen. Een inzending ter opluistering

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 24