Sepp Rist, de man nelijke hoofdpersoon i'an „SOS. Ijsberg". Rist springt van schots op schots. Avondstemming in de Umanakbaai. niet een van de talrijke wetenschappelijke ondernemingen, welke geregeld op Groenland overwinteren tot het doen van waarnemingen, welke aan de menschcn uit de be schaafde wereld op allerlei wijze ten goede komen. Dr. Franck's expeditie was in zeker opzicht een pleziertoertje, indien men hier tenminste ditmaal onder wil verstaan een tocht ten pleziere van anderen. Immers, binnen afzien- baren tijd zal de lezer, behaaglijk achteroverleunend in 'n fauteuil en gekoesterd door een aangename warmte, op het witte doek het verloop van de expeditie kunnen „genieten." In opdracht van de Universal Picture Corporation begaf een gezelschap van ongeveer dertig personen, onder De sportieve Leni Riefenstahl temidden der eeuwige ijsvelden. Wellicht herinnert de lezer zich, dat voor enkele weken plotseling de naam van den vliegenier Udet door de binnen- en buiten- landsche pers circuleerde. Dat was bij gelegen heid van de noodlanding der bewuste „vliegende familie" op de golven der Noordelijke IJszee, nabij Groenland. Men meldde toen, dat genoemde vliegenier naar de Hutchinsons zocht, en nog later, dat hij werd vermist. Dit bleek gelukkig op een misverstand te berusten Udet is naar zijn basis behouden terug gekeerd. Maar menigeen zal zich toch hebben af gevraagd, vanwaar ter wereld deze Udet toch eigen lijk kwam gevlogen. Het was toch moeilijk aan te nemen, dat hij bij wijze van een vliegende „Eerste Hulp bij Ongelukken" boven den Oceaan kruiste, om aan avonturiers zonder verantwoordelijkheid de helpende hand te bieden, De zaak was echter vrij eenvoudig. Udet be hoorde tot de z.g.n. Dr. Franck-expeditie, welke aan de kust van Groenland, aan de Umanakbaai, vertoefde en tot welker uitrusting ook meerdere vliegtuigen behoorden, waarvan Udet de bestuur der was. De Dr. Franck-expeditie was echter Leni Riefenstahl hield zich tijdens de zeereis pt door allerlei lichaamsoefeningen. VRIJDAG 28 OCTOBER 1932 No. 22

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 4