HET vAM DE M Nee, het eenig denkbare gevaar zou hebben kunnen schuilen in den een of anderen ouden patiënt van den dokter, die hem goed kende, en op zijn beurt verwachtte herkend te zullen worden. Dat gevaar vermeed hij echter door rustig zijn kans af te wachten. De voortref felijkheid van zijn plan lag hierin, dat hij geen enkelen stap behoefde te doen, tenzij de gelegenheid volkomen gunstig was. Hij was die week al tweemaal op het bureau van den dokter geweest, geheel voorbereid om de misdaad te begaan, en die alleen uitstellend, omdat de omstandigheden nog niet heele- maal naar zijn zin waren," „Hij heeft me eens gezegd," merkte ik peinzend op, „dat elke wei-over wogen misdaad die speciale verdienste had." „Er is toch nog één ding, waar ik niet aan gedacht had," zei Jeffrey le vendig, alsof hem plotseling iets inviel. „Hoe zat dat met zijn stem Hoe kon hij zeker weten, dat die hem geen parten zou spelen Ik zou toch meenen, dat die bedenking het heele plan in de war had moeten sturen. Toch was dat blijkbaar niet het geval, en deden er zich ook geen moeilijkheden voor althans niet, zoolang hij met juffrouw Carr sprak. Maar hoe kon hij zeker weten, dat er niets van dien aard gebeuren zou „Wel," zei ik, „hij heeft me eens verteld, dat zijn stem hem nooit begaf, wanneer hij de rol van iemand anders vervulde. Hij zei, dat, als hij maar een tooneeldirecteur van de waarheid daarvan kon overtuigen, hij al zijn rol len evengoed had kunnen spelen als ooit." „Nu dan, op dien morgen," ging Jeffrey voort, „liep alles hem boven alle verwachting mee. Hij had niet alleen een serie patiënten achter zich, waarvan hij kon vaststellen, dat ze allen vreemden waren hij had er ook Pomeroy bij, en, tenzij ik me zeer vergis, herkende hij hem." „Daar twijfel ik niet aan," zei ik „hij gaf dat practisch toe in een van zijn gesprekken met mij." Jeffrey keek me met een eenigszins weemoedig glimlachje aan. „Ik begin je de kansen, die jij onge bruikt voorbij hebt laten gaan, te benijden," zei hij. „In elk geval Stancliffe ging dan dien morgen Dr. Marshall's spreekkamer in, volkomen voorbereid op wat hij te doen had, en over tuigd, dat mislukking dit maal uitgesloten was. Door zijn vorige bezoeken wist hij precies, hoe Dr. Marshall's methode van onderzoek was. Hij had alle omstandigheden van te voren nauwgezet be studeerd en met zorg het oogenblik gekozen, waarop zijn kansen het gunstigst stonden wanneer hij na melijk achterover in zijn stoel lag voor het onderzoek en Dr. Marshall zich over hem heen boog. Hij had alles in zijn voordeel de koelbloe digheid en snelheid van han delen van den knappen chi rurg, en de totale afwezig heid van alle achterdocht bij zijn slachtoffer. Je weet uit de getui genverklaringen bij het on derzoek, hoe dat vergif werkt, en je kunt dus evengoed als ik voorstellen, wat er gebeurde. Dr. Marshall viel neer, zonder één kreet. De moordenaar sloot toen met een stukje hechtpleister het wondje, dat zijn naald ge maakt had. Daarna begon hij zich rustig te schminken voor de rol die hij te vervullen had. Onthoud, dat hij allen tijd had zooveel als hij zelf maar wenschte. Hij hoefde geen enkele onderbreking te vreezen. Toen alles tenslotte klaar was, ging hij in den bureau stoel van den dokter zitten, en belde voor den volgenden patiënt. Hij wist dat hij veilig was voor ontdekking. De drie patiënten, die nu achtereenvolgens binnenkwamen, KJ i a mogen dan al niet zóó'n goed advies gekregen hebben als ze i'O. li van Dr. Marshall zelf zouden hebben gehad, de indringer was in elk geval als medicus knap genoeg om hun voorschriften en raad te ge ven, die hen niet in 't minst bevreemdden. Toen hij voor de vierde maal belde, verwachtte hij ongetwijfeld Pome roy, en moet eenigszins van zijn stuk gebracht zijn, toen inplaats daarvan Gwendolen Carr binnenkwam. Hij had de fout begaan om niet op te merken, dat zijn herkenning van Pomeroy wederkeerig geweest was. Maar natuurlijk was van het oogenblik af, dat juffrouw Carr hem vertelde, wie zij was, name lijk de jonge vrouw, die zijn zoon wenschte te trouwen alles heel gemakke lijk voor hem. Al wat hij te doen had, was heftige ruzie met haar te maken, zoodat ze zijn spreekkamer in de grootste opwinding en woede zou verlaten. Toen hij haar tenslotte liet gaan, was hij nog geenszins klaar. Hij moest de schmink van zijn gezicht doen en alle sporen ervan zorgvuldig doen ver dwijnen voorts moest hij het lijk van den dokter uit zijn schuilplaats sleepen en in den stoel overeind zetten. Nadat hij daarmee klaar was, kon hij zijn kans waarnemen om in de gang te verdwijnen zonder de aandacht te trekken en zich verder uit de voeten te maken. Ik ben er zeker van, dat hij dat pas ge daan heeft, toen hij alle ontdekking voor uitgesloten hield. Hij behoefde volstrekt geen moeite te doen om een alibi te construeeren, want hij had iets, dat hem veel beter beschermde de veronderstelling dat Dr. Marshall nog leefde toen de bel ging, die Gwendolen Carr naar zijn spreek kamer riep. Het was ten slotte niets meer dan een veronderstelling, want er was geen schijn van bewijs om ze te steunen. De patiënten, die op Stancliffe volgden, waren allen erkende nieuwelingen. Armstrong getuigde, dat hij in geen uren in de spreekkamer geweest was. Er was integendeel zelfs iets, dat tégen die veronderstelling sprak. Juffrouw Carr vertelde je, dat Jack niet had willen gelooven, dat zijn vader zulke dingen gezegd kon heb ben als zij beweerde. Maar we hielden nu eenmaal zóó stijf vast aan die vooropge zette overtuiging, dat wc niets beters wisten te doen, dan haar betrouwbaarheid in twijfel te trekken. Natuurlijk was Gwen dolen's besef van haar eigen onschuld 'n voordeel te meer voor Stancliffe, want hij kon er nu op rekenen, dat zij bij een verhoor onbevangen de waarheid zou spreken, hoe bezwarend de medegedeelde bijzonderheden ook voor haarzelf zouden kunnen zijn. Maar juist bij dat ver hoor deed zich iets voor, dat hij niet had kunnen voor zien haar verklaring betref fende het tijdstip waarop ze de spreekkamer verlaten had. Het feit dat ze de klok in den spiegel gezien had, liet 'n tus- schenruimte van veertig mi nuten open en maakte de ar restatie van Armstrong mo gelijk. Natuurlijk was het in Stancliffe's belang, dat er érnstige verdenking rees te gen den een of ander. En tegen juffrouw Carrwas, wan neer alle bijzonderheden be kend werden, meer en waar devoller materiaal te verza melen dan tegen Armstrong. Voorts kon het zijn eigen SUoeman uit 't SUoaiWïNouA. Een frissche bloem-lezinguit de rijke en zoo verscheiden flora van het Schwarzwald, dat een der meest romantische en gezochte gebieden van Duitschland is en jaarlijks dan ook door duizenden vreemdelin gen, waaronder vele Nederlanders, wordt bezochtDe foto is een re productie van een doek van den bekenden Duitschen bloemenschil der Camill Macklot.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 26