n even m De nieuwste Hoedjes 754 VRIJDAG 11 NOVEMBER 193 No. 24 Een modern groen fluweelen hoedje, waarvan de lijn zich geheel aanpast bij de „vlie gende** lijn van het moderne kapsel. Een nieuw cloche-model van taupe-vilt. met veerenfan tasie aan den voorkant. Sierlijk hoedje, samengesteld uit kleine veertjes in natuur lijke kleuren en gegarneerd met *n strik van bruin fluweel Het verkleinwoord is hier wel op z'n plaats, want hoe meer de winter nadert, hoe klei ner de hoeden schijnen te worden. En men verbaast zich telkens weer over de ontzaglijk groote verscheidenheid bij al die nieuwe modellen. Het goede daarvan is, dat er ook voor weinig geld reeds alleraardigste flatteuze dopjes zijn te verkrijgen. Daarom hoeven we echter nog niet te denken dat alle hoeden goedkooper zijn, om dat ze minder materiaal vragen dan de grootcre modellen. De nieuwste toques hebben 'n ovalen vorm. Er zijn zeer fraaie modellen van 'n doorgestikte wollen stof of van fluweel, terwijl 'n opwaarts genaaide strik of 'n vleugel er 'n zekere hoogte aan geven. Ook zacht soepel vilt wordt gedrapeerd tot sier lijke nauwsluitende hoedjes, die men garneert met 'n eleganten strik van hetzelfde materiaal. Kleine vilten hoedjes worden vaak gegarneerd met gros grain lint in verschillende kleuren ook wel met slangenhuid, welke dan een deel van xlen omgeslagen rand bekleedt. De fluweelen baret is, vooral voor jonge meisjes, nog steeds in de mode. Van geribd fluweel zijn er aardige ronde modelletjes, de zoogenaamde „bo lero-hoedjes", in het genre der Tyroler hoedjes een rond bolletje en 'n kleine omgeslagen rand, welke aan den linkerkant hoog naar boven streeft als ondergrond voor 'n opwaarts piekenden vleugel. Het spreekt wel vanzelf, dat het kapsel bij al deze kleine hoedjes, die zoo veel van het haar te zien geven, 'n groote rol speelt. Er zijn 'n paar nieuwe kapsels, waarbij het haar meer van het voorhoofd onbedekt laat dan tot dusver. Er is ook 'n nieuw kapsel voor langer haar, met 'n breede platte ondulatie, waarvan één golf voor het oor ligt en waar van de uiteinden in breede krullen in den nek bijeenge stoken zijn. 'n Ander nieuw kapsel accen tueert nog meer de „vliegende" lijn. Het slechts even geondu- leerdc haar wordt geheel naai achteren gekamd, zoodat he) voorhoofd en de ooren onbe dekt blijven. Het hierbij afgebeelde groen fluweelen hoedje, past zich bó die „vliegende" lijn van he; kapsel geheel en al aan. Bij het kapsel is alle haar naar achteren gewerkt en bij her hoedje is alle garneering verlegd naar den achterkant. Bizonder sierlijk is het hoedji van onze tweede afbeelding, een Parijsch model van Gaby Mono, die het „Reconciliation" doopte. Dit hoedje, samenge steld van kleine veertjes in na tuurlijke kleuren is gegarneerd met een bruin fluweelen strik Gaby Mono ontwierp ook het kleine cloche-model, dat hierbij wordt afgebeeld. Dit geheel nieuwe model van taupé-vilt, met een veerenfan- tasie aan den voorkant, een voorbeeld van de weinige ecnigs- zins gerande hoeden, kreeg den ondeugenden naam „Tournant dangereux" „Gevaarlijke bocht." PAULA DEROSE.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 18