m U &èt 7leMt&oek TC&tMoekl 80 ets. Een prachtwerk, waarover wijzelf, zoowel wat inhoud als uitvoering betreft, zeer te vreden zijn. Dat wil toch heel wat zeggen! artistieke Wandkalender V! Het bestaat uit een, met de meeste zorg verzamelde reeks verhalen en artikelen, die stuk voor stuk de belangstelling overwaard zijn en die op overvloedige wijze, ten deele in twee en drie kleuren, met de schitterendste foto's en illus traties verlucht zijn. In waarheid, redactie en techniek hebben hier een staaltje geleverd van hun prestatievermogen, waarover slechts één roep zal zijn Dit Kerstboek is HET Kerstboek Want wij spreken niet te boud als we beweren, dat dit Kerstboek van inhoud het -rijkst is, van afwerking het voor treffelijkst en.... in prijs het laagst van al water op dit gebied in ons land verschijnt. Waaruit de inhoud zooal bestaat Omwille van het Kerstfeest een buitengewoon vlot geschreven Kerstverhaal, zich afspelend in de millioenenstad New-York. Het wonder der zeventien Kameelen een sprookje en puzzle tegelijk, door de meesterstift van Herman Moerkerk geïllustreerd. Een van scherpzinnige opmerkingsgave getuigend opstel over De ernst van het Kinderspel waarbij elke foto een schilderijtje is. Een onvergelijkelijk humoristisch verhaal, getiteld Zeg 'f met spreekwoorden door Estet, waarin de gesprekken tusschen de optredende personen hoofdzakelijk uit spreekwoorden bestaan. Een schets Aan het Loket door Moerkerk raak en fijntjes in kleuren geïllustreerd. Een kostelijk, van humor tintelend verhaal, dat de titel draagt Het Koningspaar van Mercuria Een zeer interessant en leerrijk artikel over De Kozakken voorheen en thans geschreven door den meest gezaghebbenden auteur op dit gebied, Emilian Smétanic Klinsky, schrijver van een standaard werk over het Kozakkendom. Het vele hierbij gepubliceerd illustratiemateriaal mag zeker uniek genoemd worden Een Kerstvertelling van Felix Timmermans, door hem zelf geïllustreerd. Goede wijn behoeft geen krans Eiffel en zijn toren een kerncollectie foto's en een interessante beschrijving van dezen, weldra jubileerenden, ijzeren reus. Een praatje over Schaduwbeelden is de titel van een door Hans Reuter, aan de hand van markante foto's, geschreven bijdrage over silhouetten en hun geschiedenis. Een door onze teekenaarster, mej. Damen, in drie kleuren geïllustreerd sprookje Het Appelboompje Dat er Niets nieuws onder de zon is, laat U een volgend artikel zien. Twee Chineesche verhalen De Mandarijn en De halve Kat wederom in drie kleuren geïllustreerd, zooals dat alleen Herman Moerkerk vermag Een volgende bijdrage laat U zien, dar er waarheid schuilt in het gezegde Een ongeluk komt zelden alleen E. Stans, wegens zijn geestige verzen in „De Humorist" welbekend, laat U genieten van zijn rijm- en dichtkunst met een gedicht, dat Géén Kerstgedicht heet en geschreven is in Juli.... De plaatjes in drie kleuren vormen hier een prachtige aanvulling'! Een uitermate boeiende Kerstvertelling De Keten der goede Daden zal U van den eersten tot den laatsten regel in haar ban houden. En dande clou van dit boek P. Inda (achter welken toepasselijken naam een onzer beste medewerkers schuil gaat), houdt een causerie over Apengezichten en Apenmanieren De hierbij behoorende collectie foto's van apen, de meest uiteenloopende typen in de meest gevarieerde poses, mag werkelijk zeldzaam genoemd worden Alleen om deze foto reeks, waaronder meesterstukken van de beroemdste dier- fotografen, is dit Kerstboek het aanschaffen meer dan waard Ten slotte nog een vroolijk Kerstverhaal Veel te slim dat een genoegelijk slot vormt van deze kernverzameling ver halen en artikelen. U ziet het, afwisseling genoeg Een rijke verscheiden heid van ontspannings- en leerrijke lectuur Terwijl we nog niet eens gesproken hebben van de schat van foto's en platen die, buiten de reeds genoemde, in dit schitterend extra Kerstnummer zijn ondergebracht afbeeldingen van winterlandschappen van eerste-klas Hollandsche meesters uit verschillende tijdperken, een serie pracht-houtsneden van Dirk Nijland, enz. enz. Doch dit is nog niet alles Als extra bijlage ontvangt U bovendien een tweetal schitterend uitgevoerde vierkleuren platen, te weten t Zomerlandschap naar de schilderij van Willem Roelofs en Winterlandschap van B. C. Koekkoek. En als klap op de vuurpijl een wondermooie, hoogst tevens verjaardagkalender, bestaande uit vier bladen in drie kleurendiepdruk uitgevoerd, een sieraad voor iedere salon of huiskamer. Dit alles, het beste wat er op Kerstnummer-gebied in ons land gepresteerd wordt, stellen wij als extra premie voor onze lezers beschikbaar tegen de uiterst geringe vergoeding van slechts Wij raden iedereen aan zich ten spoedigste, voor het onher roepelijk te laat is, want de voorraad is beperkt, voor zoo'n belachelijk klein bedrag dit Kerstboek met toebehooren aan te schaffen bij onze bezorgers, agenten of ons Hoofdkantoor. Dit Kerstboek is een rijke bron van genot en ont spanning dit Kerstboek beteekent een kostelijk bezit voor U of een schitterend geschenk voor verjaardag of St. Nicolaas. Dit Kerstboek is HET Kerstboek

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 22