IOHAMMEDAANSCHE No. 24 VRIJDAG 11 NOVEMBER 1932 759 Graven, die in den vorm van bedden zijn gemaakt, te Cairo. M Huizen en groote grafmonumenten op het kerkhof van Caïro. Een groot grafmonu ment of grafgebouw van 'n rijken Moham medaan in de om geving van Assouan. Een Mohammedaansche begrafenisstoet in een der straten van het kerkhof Een voorbeeld van houten barakken bij de graven, waar de bloedverwanten van den overledene soms enkele dagen verblijven jn het oostelijk deel van Cairo, een der steden die de Europeesche toerist altijd met bijzondere nieuwsgierigheid en belangstel ling bekijkt omdat het er zoo geheel „anders dan bij ons" is, hoewel het slechts een (althans met onze moderne verkeersmiddelen) korte reis vraagt om deze Egyptische stad te bereiken in het oostelijk deel van Cairo dan vindt de reiziger een der vreemdste dingen in deze stad, die voor ons zoo rijk is aan vreemde dingen. Dat is het kerkhofmen vindt er niet alleen graven, maar er staan zooveel gekoepelde graf monumenten en ook huizen, dat het veel op een ge wone stadswijk lijkt. De Mohammedanen, bij wie de doodencultus een voorname plaats in hun leven in neemt, verblijven n.l. soms enkele dagen en nachten op het kerkhof, waarvoor zij naast de graven van hun overleden bloedverwanten een houten barak bouwen of een steenen huisje, al naar gelang hun financieele omstandigheden. Aldus gebeurt het dikwijls dat de toerist bij het kerkhof is zonder dat hij het weet men denkt bij het zien van de vele koepels en platte daken der huisjes, dat men nog in de stad is, niet op een begraafplaats. In deze maand, de maand der doodcn-herdenking, geven wij enkele foto's van dit bijzonder kerkhof der Mohammedanen in Cairo.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 23