Zeeuwsche Omroep No. 24 VRIJDAC NOVEMBER 1932 Installatie van den burgemeester van Retranchcment. Op feeste lijke wijze werd de heer A Leenhouts geïnstalleerd al burgemeester van Retcanche- ment. De begroeting aan de grens van de gemeente Fraai versierde wagens hielpen het feestve r- toon verhoogen. Na de installatie poseerde de nieuwe burgemeester te midden van familieraads leden en genoodigden voor het gemeentehuis fotograaf. Aankomst van den burge meester bij het gemeentehuis. /Te Vlissingen werd op Dinsdag 1 Nov. in het vroegere kerkje in de Vrouwestraat door burgemeester van Woelderen offi cieel een cursus geopend voor huisvlijt, voor welk doel enkele weken geleden een comité werd opgericht en waaraan werk- loozen van elke richting kunnen deel nemen. Een kijkje in de werkplaats, waar een prettige geest heevscht. (We hopen er nog op terug te komen.) Hallo hallo hier is de persdienst 1 schen Omroep. Het verder vertellen v; loofd. in den officieelen Zeeuw- i deze berichten is geoor- Hooge waterstand in Zeeland. De vele regens in de maand October hebben vele weilanden in onze provincie onder water doen loopen. Gelukkig is het weer met de komst van November verbeterd en is de waterstand alweer gedaald. Een kijkje op een nog hoogen stand in den poel nabij Goes. En ook de waterstand in Zeeuwsch- Vlaanderenwaar thans ook reeds daling is te constateeren. was abnormaal hoog. Op Walcheren was het hier en daar voor de boeren zelfs moeilijk om de hoeve af te rijden. Uit verschillende plaatsen in onze provincie ontvingen wij be richten over ontslagaanvragen van burgemeesters. In de colleges «an ,.bee en wee", blijft het „wee" dus alleen nog over. Zeer beteekenisvol voor dezen tijd Uit Koudekerke seint men ons, dat de burgemeester, in tegen woordigheid van beide wethouders, den gemeente-veldwachter een eerekruis op de borst gespeld heeft. De gehuldigde onder den indruk. Dat is begrijpelijk. Een veldwachter is er meer aan gewoon, dat en hem iets op de mouw speldt n Ijverig inspecteur van 'n risico-maatschappij te Vlissingen kwam deze week bij iemand met het voorstel hem te verzekeren tegen de gevolgen van eventueele dronkenschap. Toen de aange sprokene boos verklaarde, geheelonthouder te zijn, zei de inspec teur, dat hij zich dan bij hem bepaald tegen waterschade moest verzekeren Op de lijst van gevonden voorwerpen, die de Goesche politie publiceerde, komt ook voor een koerduif met vier pond spek. Wij raden de Zeeuwsche Varkenscentrale aan, dit dier als curio siteit aan te koopen. De politie te Oost- en West-Souburg stelt, naar men ons be- richtte, een ernstig onderzoek in naar een partijtje aardappelen en bloemkool, dat van een perceel bouwland is vermist. De gewapende macht zal men dus daar zien marcheeren met maagpompen. De motortram uit de richting 's Heer Hendrikskinderen heeft te Goes een jong paartje, dat gemoedelijk langs de rails liep te praten, tegen den grond geworpen en licht gewond. De directie der spoorwegen klaagt aanhoudend over de weinige sympathie voor dit trammetje zooals men ziet, is dit vehikel niet waard, dat het liefde op zijn weg ontmoet I Hf ^ee"wsch-Vlaamsche bespelers van blaas-instrumenten hebben, volgens een ons toegezonden telegram, op het solisten concours te Eecloo een stormachtig succes gehad. Wie wind zaait, zal storm oogsten HgOp 't laatste ippertje kwamen nog twee dépêches bij ons bin- fenf ™e!dt' dat de directeur van de Amsterdamsche Artis, in Zeeland lezingen komt houden over het organisatie-vermogen der zoogdieren en het andere, dat te Hoofdplaat door de konijnen- vereeniging tegen Kerstmis een tentoonstelling op touw gezet zal worden Tot de volgende week, dames en heeren I

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 25