Er was eens een stadEen hoekje, waarop gedeel telijk de aanvang van ons artikel toepasselijk was. van eerstgenoemden groenten wagen enfruit- kar hun gesprek zou den hebben beëindigd, en het verkeer weer zijn normaal verloop zou kunnen nemen. Ware er niet een auto gearriveerd met een driftig Hollander ach ter het stuurrad, die van de Zeeuwsche ge moedelijkheid niets De Zeeuw in atgemeen_ en de Middel- begreep, en spoedig burger in het bijzonder, heeft geen haast. tot object werd ge maakt var. den spot lust van het publiek, dat voor den drommel nog niet eens het genoegen werd gegund, al koutende het verkeer te versperren, dan had dit tooneeltje zich zeer vreedzaam opgelost. Nu kwam er een even gemoedelijke agent bij te pas, die het verwarde zaakje met zachten dwang uit elkaar dreef. r was eens een stad, en het ge beurde op een goeien dag dat er in de voornaamste straat van die stad een man met een groentenwagen reed, en er van den anderen kant een man met een fruitkar aankwam. De beide mannen begroetten elkaar vriendelijk, lieten hun wagens staan, en begonnen op het trottoir een gesprek. Een kolenwagen, die aan kwam rijden, kon niet passeeren, stopte, en de bestuurder begon, omdat ie toch moest wachten, een praatje met-den krui denier, die voor zijn deur stond. Van den anderen kant was een melkwagen gearriveerd, die óók niet door kon, en daarachter een scharenslijper, gevolgd door een juffrouw met een kinderwagen. Ten slotte stonden er nog twee bestelauto's, een ver huiswagen, een boerenkar met kool, een Vlissing- sche ellewagen en 27 fietsers. En iedereen wachtte vriendelijk tot de eigenaars Ja, dat is Middelburg, en de straat is die van den Middelburger. Laat u dat gezegd zijn: tracht nooit door een opstopping heen te breken, en aanvaard deze gemoedelijkheid als een nood zakelijk kwaad. De Zeeuw in het algemeen, en de Middelburger in het bijzonder, heeft geen haast, en ziet heelemaal niet in, waarom de genoeglijke langzaamheid van het verkeer tot een modern jaagtempo moet worden opgedreven. En heeft hij geen gelijk Toch, de verkeersregels in onze hoofdstad.daar mankeert nog wel een en ander aan. Maar, we zijn in een zachtmoedige bui, en willen daarom alleen maar resumeerend opmerken, dat vredige verkeers- obstakels heel sterk opvallen in het Mid- delburgsche stads beeld. Misschien werkt het oude aspect van de stad hiertoe mee. Met eenige fantasie en zin voor romantiek kan men zich gemakkelijk verbeelden, dat de vele trotsche, oude gebou wen misprijzend neer zien op een ieder, die de rust van het stads beeld verstoren wil. De Middelburger heeft een eigen manier van zich angs de straat te bewegen. No. 24 De rustige sfeer op het Middelburgsche marktplein. Deze gebouwen zijn het tweede opvallende in Middelburg. Het is niet, dat er verschillende gevels zijn, die een bijzon dere waarde bezitten, en daarom het be kijken waard zijn, neen, het heele stads beeld vertoont een merkwaardige harmo nie, die zeer prettig aandoet. Zelfs daar, waar een felle brand eenige jaren geleden verwoestend rond zich greep, van welke ver nieling thans de sporen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 8