Ta No. 24 VRIJDAG 11 NOVEMBER 19 32 745 -k*pB1s»é nog in ruinie mate aanwezig zijn, stoort dit niet zoó erg, als kon worden gevreesd. Middelburg is een eenheid, ondanks de enkele moderne gevels, die van zelfsprekend min of meer de plaats van oude gaan innemen. Het derde dat opvalt in het Middelburgsche stadsbeeld is de vreemdeling. Niet alleen de buiten lander, maar ook de niet-Zeeuw is er dadelijk kenbaar. De Middel burger heeft een bepaalde typische wijze van zich langs de straat te Met eenige fantasie kan men -zich ge makkelijk verbeelden, dat de vele trot- sche, oude gebouwen misprijzend neerzien op een ieder, die de rust van het stadsbeeld verstoren wil. statig zwart gekleede oude dames, de ontel bare spionnetjes, die zich van huis tot huis uit strekken, de bruggen, die bijna altijd open zijn, de ontelbare gevelsteenen, en wat niet meer Genoeg, wat Middel burg voor de Middelbur gers beteekent, hoeft niet nader uiteengezet. Voor de overige Zeeuwen is het een prettige stad, die men graag bezoekt en die nooit nalaat bekoring uit te oefenen, of men dan half dan wel geheel vreemdeling is. De intimiteit van de Lange Delft. bewegen, kalm en waardig, en schijnbaar wei nig geïnteresseerd voor wat hem toch op straat heeft gebracht. De meeste menschen wekken den schijn, zuiver voor hun genoegen wat te wandelen. Dan de echte vreemdeling, de man met de plusfours, die zich geagiteerd door de straten beweegt, bang iets te kort te komen in den weinigen tijd, die voor dit bezoek is gereserveerd, en meegesleurd door een nerveuzen gids, straat in, straat uit. Zij, de vreemdelingen, verdringen zich kinder lijk begeerig voor de vele winkels en rond de kra men, waar het oud-koper zóó overvloedig is uit gestald, dat we wel moeten aannemenj dat onze voorvaderen allen onmetelijke bergruimten bezaten, waarin de verzamelde 'koperschatten met vèr- zienden toekomstblik voor het in onze eeuw zich zoo uitbreidende vreemdelingenbezoek werden opgestapeld In ieder geval het is er, en het stempel der echtheid schijnt niet noodig, men is tevreden met het besef, dat het uit Holland komt. Hiermee is iets van Middelburg gezegd. We zou den thans nog de ontelbare kleinere eigenaardigheden kun nen noemen, die aan het stads beeld een eigen karakter geven, de vele passagierende, altijd in De meeste menschen wek ken den schijn, enkel voor hun genoegen wat te wandelen. Een Middelburgsch verkeersmoment. dat in goede banen wordt geleid.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 9