Zeeuwsche Omroep Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is ge oorloofd Men meldt ons uit Hansweert, dat de kommiezen, overigens zonder succes, verschillende woningen doorsnuffeld hebben om sigarettenpapier te vinden. De sigarenwinkeliers verkoopen het in Hansweert zeker Uit Goes schrijft men ons, dat een jongetje, hetwelk zeven duizend keer achter elkaar zijn jo-jo opgetrokken had, een vulpenhouder als prijs ontving. Wij zouden eerder denken, dat men een hartkwaal van zooiets kreeg. De gemeenteraad van Domburg heeft besloten tot aanslui" ting aan de waterleiding. De voorzitter noemde dit een feit van historische beteekenis. Ja, goede leiding is voor een gemeenteraad tegenwoordig veel waard De „V. V. Rilland Bath" heeft voor een overvolle zaal en tot bevrediging van alle aanwezigen niet minder dan 'n tiental tooneelstukjes opgevoerd. De toestand van de artisten moet, ondanks deze krachtproef, nogal bevredigend wezen De politie te Hulst heeft, zoo kabeltelegrafeert men ons, proces-verbaal opgemaakt tegen drie kooplieden, die ongemerkte biggen markten. De daders moeten het nu nog eens met onopgemerkte biggen probeeren. Te Groede zijn, naar men ons mededeelde, j.l. Zondag hardloopdemonstraties gehouden, waaraan talrijke eerste klas tweebeenige snelvoeters uit de provincie deelnamen. Omdat de marechaussee niets van dezen sportieven feestdag afwist, zag zij de voortrennenden aan voor vluchtelingen na een mis daad en getroostte zich heel wat moeite om de „verdachten" in te rekenen. Een en ander droeg veel tot het succes, vooral tot het lachsucces van den dag bij. Een ingezetene uit Hoedekenskerke schreef ons een brief, waarin hij zich vroolijk maakte over de omstandigheid, dat een raadslid in de jongste zitting eerst boomde over de gemeente onderwijzeres en daarna over de dorps-benzine-lantaarns. Wij vinden dit geen reden tot vroolijkheid. Beide onderwer pen passen goed bij elkaar dienen alle twee tot volksvoorlich ting De locomotief van de suikerfabriek te Sas van Gent heeft de personentram een kopstoot in haar zwakke zij gegeven. Wand ingedrukt, 'n Dame licht gekwetst. Stoffelijke schade nogal groot. 't Slachtoffer zat zeker tamelijk goed in haar winterkleeren. De Middelburgsche Brandweervereeniging heeft, op even gepaste als bescheiden wijze, haar éénjarig bestaan in „Mer- curius" gevierd, bericht men ons. Dus geen champagne maar een spuitwater-fuif Tot de volgende week, dames en heeren No. 25 VRIJDAG 18 NOVEMBER 1932 Aan de Nieuwe Sluis nabij Breskens wor den de oevers van de Schelde versterkt en verschillende zink- stukken neergelaten. Het transport uit de haven van Breskens van een dezer vlotten naar de plaats van bestemming Herfstzicht op den nieuwbouw langs de grachten te Goes. Groote hoeveelheden mosselen wor-^+ den thans te ïerseke geladen en per vrachtauto rechtstreeks naar Frankrijk verzonden. No. 25 Gezicht op de werf te Arnemuiden, waar vooral de visschersscheepjes voor onze Arnemuidensche visschers worden gebouwd. De heer Peeman te Vlissingen ving in het Kanaal door Walche ren 'n paling van V/2 K.G. met 'n lengte van 85 c.M. Zeker 'n zeld zaamheid. De visscher met zrn buit. Floraliatentoonstelling te Breskens. Een hoekje van deze tentoonstelling die. ofschoon wat laat in 't jaar toch voor een plaatselijke tentoon stelling aardige inzendingen had.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 25