fWOPEAN Ladies Bekend is, hoe aan de voormalige Oostenrijk- sche en Spaansche vorstenhoven de etiquette vaak een ondraaglijk juk was, waaronder te leven niet altijd mogelijk bleek. Maar dit dwangbuis van verouderde voor schriften en doode gebruiken zal den dragers nog een gemakkelijke jas hebben geleken, indien zij zich hadden moeten voegen naar de eischen, welke door eeuwenoude staatkundige traditie en door den Hindoe-godsdienst worden gesteld aan de Britsch-Indische vorsten en hun omgeving. De westerling is spoedig geneigd in deze eischen slechts verouderde dwangmiddelen te zien, maar een nauwkeuriger studie zal hem Ieeren, dat het opvolgen van de strenge hofwetten en het leiden van een geïsoleerd vorstenleven in het Oosten pleegt voort te komen uit hoog plichtsgevoel. Tot de grootste plechtigheden, welke aan een Indisch vorstenhof kunnen voorkomen, moet na tuurlijk het huwelijk van den troonopvolger wor den gerekend. En de Westersche pracht, welke bij soortgelijke gelegenheden ten toon wordt gespreid, kan men niet anders dan een zwakken afglans heeten van den feërieken luister en kostbare statie waarmede een Oostersch potentaat zijn trouwdag viert. Trouwdag is eigenlijk het juiste woord niet want de plechtigheden duren verschillende dagen achtereen. De bijzonder interessante fotoserie, welke wij van de week op deze pagina's brengen, betreft het huwelijk van een dochter van den Ma- haradja van Patiala met den toekomstigen heer- scher van Patna. De vader van de bruid is een der machtigste en invloedrijkste Indische vorsten hij is voorzitter van de Indische Vorstenconferen- tie, welke, naar men zich herinneren zal, een be langrijke taak vervulde in de onafhankelijkheids- Het feestmaal voor de leden van den hoogen adel De tweede van links is de Maharadja van Patiala. No. 25 Het aanbieden der geschenken voor de bruid. De dienaars mogen niet geschoeid het vrouwenpaleis betreden, evenmin mogen de geschenken op den grond worden gezet. De Europeesche dames, die een deel van de plechtigheid willen bijwonen, worden in een hoekje van de zaal zorgvuldig „ingekooid" Het af- en aanrijden der hofdames geschiedt in autobussen. De dames zijn gesluierd en de poort waardoor zij uitgaan en binnenkomen is met doek afgesloten. Geen onbeschei- den oog zal hen kunnen bespieden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 4