De juweelen, die de bruidegom zijn toekomstige vrouw aanbood. gesloten. Tijdens de dagen en nachten waarop de voornaamste gedeelten van het ritueel worden voltrokken bchooren de ministers, officieren en hoogere ambtenaren in galakleeding aanwezig te zijn, d.w.z. zij moeten, terwijl de priesters in de vrouwenvertrekken de godsdienstige plechtig heden verrichten, dag en nacht wachten, in de tuinen of in de voorhoven, al naar gelang hun rang dit voorschrijft. Zij hebben geen andere afleiding dan de maaltijden, tijdens welke een zeer strenge hofetiquette heerscht, enkele voorstellingen door de staatsdanseressen en nu en dan een optocht. Eigenaardig was het, dat bij het voltrekken van de ceremoniën wel aan een filmoperateur was toegestaan opnamen te maken, terwijl ook de fotografen alle medewerking ondervonden. Deze inenschen hadden het vrij wat gemakkelijker dan tal van de hoogst geplaatsten in het vorstendom, die in voortdurenden angst moesten leven door een ongewilde overtreding van een of ander voor schrift zich het misnoegen van den Maharadja op den hals te halen. Overigens kan men op de foto's zien, dat de machtigste heerscher er nogal gemoedelijk uit ziet. No. 25 beweging, welke in lndië onder Ghandi's bevel hebberschap wordt gestreden. Bij de groote ceremoniën mogen slechts, be halve de priesters, die de leiding hebben bij de trouwplechtigheden, de Maharadja en zijn oudste zoon tegenwoordig zijn de a.s. bruidegom is van de deelname aan vele plechtigheden buiten- De wakers bij de kostbare static-parasol van den bruidegom en den draagstoel van de bruid.^ Het ochtendgloren van den derden feest- dag. De gasten hebben den nacht in de buitenlucht in hun auto's doorgebrachtde paleiswacht is er ook maar bij gaan zitten.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 5