Wat zij nooit leeren ii™ iiliÉutfiinww^; DOOR LUCIAN CARY ®n uuwlU!--4uIMlEfflJS 890 VRIJDAG 9 DECEMBER 1932 No. 28 Timmy Wilkes leunde tegen den muur van de dans- I zaal in het clubhuis en keek grimmig naar Johnny Patton, die voor den zooveelsten keer dien avond met Doris Swope danste. Hij en Johnny waren vrienden zij woonden samen. Althans zij deden dat tot voor vier weken. Want sedert dien tijd had Jimmy zijn vriend niet meer gezien dan soms toevallig 's morgens bij het ontbijt. Johnny, die altijd met minachting op meisjes had neer gezien, was plotseling vervaarlijk verliefd geworden op Doris. Het was begonnen op een Zaterdag middag, toen hij op de golf-links met Doris gespeeld had. Èn sedert dien tijd, zonder een woord van verklaring, was hij bijna onafscheidelijk van haar. Jimmy lachte weer grimmig, toen hij zag, dat Doris haar partner glimlachend aanzag, en Johnny meteen in den zevenden hemel was. Wat een dwaas. Doris was een flirt indien Johnny niet geholpen werd, zou hij levenslang ongelukkig worden. Hij, Jimmy, kende haar al vanaf de schooljaren hij kénde haar. Geen vrouw voor Johnny. Maar wat te doen Ah, nu danste hij met Milly Agnew. Zij was een aardig meisje even oud als Doris, maar met tweemaal zooveel gezond verstand. Als Johnny haar trouwde, zou hij graag getuige zijn. Bovendien was hij overtuigd, dat Milly van Johnny hield. Dat was uit alles te merken uit de wijze, waarop zij zijn slecht dansen verdroeg wat danste de kerel beroerd en vooral uit de manier, waarop zij hem aanzag. Zoo keek alleen een meisje, dat den man tegenover haar graag mocht. Nu maakte hij zich vrij van Milly om weer op Doris af te ste venen. De wijze, waarop Milly hem nakeek Hij moest haar helpen. Johnny ging naar haar toe, en vroeg haar voor den volgenden dans. Milly danste uitstekend, maar zijn hart was zwaar. „Een aardige jongen, die vriend van je," zei het meisje opeens. „Ik wou, dat je hem weghaalde van Doris Swope," antwoordde Johnny. Meteen realiseerde hij zich, dat hij zijn gedachten zoo wel wat erg direct uit gedrukt had. „Wat schreeuwde Milly bijna. „Wat bedoel je „Precies wat ik zeg. Je houdt immers van John ny" Milly's mond viel open. „Dat, dat heb ik niet gezegd." „Dan wordt 't hoog tijd, dat je het doet. Dat is wat vrouwen nooit lecren net te doen als een man en trachten te krijgen wat ze willen hebben." Milly scheen opeens niet verbaasd meer, of schoon Jimmy zelf vond, dat hij wel wat vreemd optrad op z'n zachtst uitgedrukt. Zij keek hem recht in de oogen. „Hoe weet je, dat ik van Johnny houd „O, intuïtie," zei Jimmy. Milly keek lang voor zich uit. „Veronderstel, dat het zoo is, hoe zou ik hem dan kunnen krij gen vroeg ze zacht. „Recht er op af gaan," zei Jimmy. „Ik wil je helpen. Kijk eens," vervolgde hij, zich warm ma kend voor zijn idee. „Morgen is het Zaterdag. Johnny komt met den trein van 1 uur en Doris haalt hem af aan het station dan gaan zij samen golf spelen. Maar ik kom met denzelfden trein jij haalt mij ook af van het station, en we gaan hen ongemerkt achterna. We halen ze in op de links, en stellen een partij van vier voor. Ik speel met Doris, en jij met Johnny. Hè Gaat van zelf." „All right," stemde Milly toe. „Je bent een beste jongen, Jimmy. Ik haal je aan het station af met mijn two-seater. Maar nu wil ik nog een keer met je dansen." Zij dansten nog drie dansen. Jimmy vond haar aardig. Ze was openhartig geweest ze vertrouwde hem, en ze moest het de laatste we ken beroerd gehad hebben, wetend, dat Johnny zoo achter Doris liep. Dien Zaterdagmiddag liep het mis! Toen Jim my uit den trein van 1 uur stapte, zag hij Johnny er ook uit komen. Hij wachtte tot zijn vriend met Doris, die hem afhaalde, in haar auto vertrokken was, en ging daarna het perron af, een eindje den weg terug, waar Milly met haar two-seater stond. Maar onderweg kregen zij motorpech, zoodat ze de golf-links pas bereikten, toen de twee anderen al weer vertrokken waren. „Niets is nog verloren," zei Jimmy. „Weet je wat je doet Je komt Maandag in de stad en je vraagt Johnny met jou uit lunchen te gaan." „Hem vragen? Zoo maar?" „Waarom niet Dat kan hij niet weigeren, en aan de lunch charmeer je hem zoo, dat hij zijn hoofd verliest. Voor jou heel eenvoudig. Je kunt het best." ,,'t Klinkt eenvoudig," gaf Milly toe, „zullen we nu nog een eindje wandelen 't Is zoo'n prach tig weer." Jimmy wist na de wandeling niet, wat hij er van moest denken. Het was zoo rustig 't leek wel of zij slechts samen op de wereld waren. Hij kreeg een vreemd gevoel, bijna pijnlijk. Met een schok herstelde Jimmy zich. Dat mocht niet. Hij moest om Johnny denken. Die stommeling Maar hij moest geholpen worden. Ja het was toch wel een prettige wandeling geweest, al hadden ze geen van beiden veel gezegd. 's Maandags tegen lunchtijd werd Jimmy opge beld door Milly. „Hallo Jimmy haar stem klonk merkwaardig opgewekt. „Ik heb hem ge mist." „Wat „Ja, ik belde Johnny zooeven op, maar hij was juist van kantoor om te gaan lunchen." „Maar kind, dan doe je 't morgen. Heusch, als hij eenmaal met je alleen is, kan je met hem doen, wat je wilt. Denk er om, dat je het aardigste en knapste meisje bent, dat er is. Met jou vergeleken is Doris niets." „Ja, ja, ik zal 't doen. MaarehJohnny, ik zit hier in het restaurant van Millard, kan jij hier niet komen lunchen Dan kunnen we ook nog wat dansen. Doe je het Ja Kom dan direct." Op weg naar het restaurant overdacht Jimmy de situatie. Hij moest er zelf voor zorgen dat Milly in contact kwam met Johnny. Hij was er van overtuigd één uur alleen met Milly, en ze had Johnny gewonnen. Dat kon niet missen. Milly was zoo blij hem te zien, dat Jimmy ver gat zijn spijt uit te drukken, 't Was beroerd er over te beginnen, maar het kon nu eenmaal niet anders. „Vraag een stel lui voor Zondagavond bij jullie thuis, ook Johnny en Doris. Ik zal me op het juiste oogenblik met de zorg voor Doris belasten, jij zorgt, dat je Johnny te pakken krijgt. We moe ten een beetje afmaken, of we komen te laat. Denk daaraan, Milly." „Ja," zei Milly, erg ferm „maar nu moeten we die heele kwestie even vergeten 't werkt op m'n zenuwen." Het resultaat van dien middag was, dat Jimmy zoolang met Milly danste zij danste ook zoo heerlijk dat het de moeite niet meer was naar zijn kantoor te gaan. Hij nam haar daarna mee naar zijn eigen huis om haar een van zijn jonge fox-terriers te geven, waarvan Milly veel bleek te houden, en vergezelde vervolgens 't meisje weer Het monument van graaf Adolf van Nassau te Heitigerlee. die in 1568 sneuvelde in den slag van Heiligerlee. een der eerste vijandelijkheden van den 80- jarigen oorlog tegen Spanje. naar haar huis, om den jongen hond meteen af te leveren. Hij vond den dag goed besteed, want Milly had bewijs gegeven veel van honden te houden. Toevallig was Johnny dien avond thuis voor het eerst sinds langen tijd dineerden de beide vrienden samen. Het deed Jimmy goed, en naar het hem voorkwam, Johnny ook. Misschien zat er toch nog wel wat gezond verstand bij Johnny. Alles kon nog wel terecht komen. Het Zondagavondsouper begon goed. Milly was op haar stralendst en het gelukte Jimmy inderdaad Doris van Johnny weg te lokken. Hij nam haar mee naar de garage om haar den jongen fox-terrier te laten zien. „Oh," riep ze, „wat een schat van een beestje Ik neem het mee naar bin nen om het Johnny te laten zien." „Johnny heeft gelegenheid genoeg gehad het te zien," zei Jimmy droog. „Het beestje is geboren in mijn kennel." Doch het gaf niets. Doris ging met het hondje naar binnen, naar Johnny. Jimmy volgde. Wat kon je nu met zoo'n meisje beginnen Maar Doris was toch niet zoo kwaad als hij had gedacht. In een meisje, dat van honden hield, moest toch iets goeds steken. Nadat alle gasten vertrokken waren, bleven Jiinmy en Milly nog samen achter. Ze zwegen lang. ,,'t Geeft niets," zei Milly tenslotte. „Volhouden, Milly," wilde Jimmy moed geven, „ik" Op dat moment ging de telefoon Milly nam den hoorn op. „Hallo, Doris hoorde Jimmy haar zeggen. En na een heelen tijd „Is 't wérkelijk? Oh, lieve, ik feliciteer je Een plotselinge vrees greep Jimmy. „Ze zijn verloofd," zei Milly kalm, na den hoorn neergelegd te hebben. „Johnny en Doris. Ze hadden eerst nog wat willen wachten vóór het ons te zeggen. Maar nadat ze vertrokken waren, vonden ze, dat hun beste vrienden 't dadelijk moesten weten daarom hebben ze nu opgebeld." Een stilte viel. Milly zag er prachtig uit, zooals ze daar stond en hem zoo vertrouwvol aanzag. „Oh, Milly," zei hij, en deed een stap naar haar toe. Ze viel haast tegen hem aan. Hij ving haar in zijn armen op. Haar hoofd rustte tegen zijn schou der. „Milly," zei hij. Hij wou nog meer zeggen, maar hij kon niet. Zijn hart verlangde naar haar. Nooit was er zoo'n meisje geweest als Milly nooit zou er weer een komen. Zij keek hem aan. En vóór hij wist wat hij deed, had Jimmy haar gekust. Ze zuchtte. „Jimmy," zei ze. „Ik houd van je," zei hij. „Ik.... ik houd van jou," antwoordde Milly en sloeg haar oogen neer. „Waarom heb je dat niet dadelijk gezegd riep Jimmy. „Als je 't me maar verteld had Even keek ze hem aan, nestelde zich dichter in zijn armdaarna sloeg ze de oogen weer neer. „Ik geloof, Jimmy,.... dat.... dat is wat vrouwen nooit leeren."

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 26