3k <KoUandt>cfo SPORT VAN ZONDA Umt ktatUy No. 28 VRIJDAG 9 DECEMBER 1932 891 Bij hen alles volgens een bepaald systeem, met weinig of geen verrassingen. Bij ons het afwisse lende, het onberekenbare, dat voetbal niet alleen als kijkspel zoo buitengewoon aantrekkelijk maakt, doch dat bovendien de tegenstanders herhaaldelijk van de wijs brengt. De Dnitscher is van nature vaak koppig. Men heeft het destijds in Amsterdam kunnen zien, hoe hij zich bij herhaling ergerde aan het feit, dat de buitenspelval voor hem werd opengezet, zonder eenige moeite te doen om aan de listen van Denis en Hans Tetzner te ontkomen. Zondag plaatsten de Duitsche vleugelspelers bij eiken aanval naar hun dichtstbijzijnden binnenman, zonder ook maar een moment hun tactiek te wijzigen, toen zij hadden kunnen zien, dat de beide Hollandsche verdedigers zich absoluut op deze speelwijze hadden inge steld. Wij achten dit voor een groot deel de oorzaak van de Duitsche nederlaag. Overigens niets dan lof over onze jongens. Wat het mede spelen van een v. d. Meulen en een Adam vermag, is na het slappe spel in verschillende oefenmatches duidelijk gebleken. v. d. Meulen is de man die de verdediging het noodige vertrouwen weet in te blazen, terwijl Adam niet alleen door zijn Eerlijk gezegd hadden wij niet op een overwin ning van onze oranjemannen in Düsseldorf gerekend. Wel waren daar de uitstekende resultaten uit Parijs, Kopenhagen en Brussel om er ons aan te herinneren, dat de Nedcrlandsche Leeuw ook op voetbalgebied nog flink van zich afbijt, doch aan den anderen kant had de laatste oefenwedstrijd in Rotterdam het vertrouwen toch ontegenzeglijk wel een beetje weggenomen. Enfin, we zijn met gemengde gevoelens naar Düsseldorf getrokken, doch teruggekomen met de wetenschap dat we in de internationale voetbal wereld weer een hartig woordje kunnen meespre ken. Een natie van den derden rang zijn we gelukkig niet meer. Indien de Duitschers hebben gemeend dat zij den Hollanders wel eens even konden lecren hoe voetbal eigenlijk gespeeld behoorde te worden, dan hebben zij de kous wel leelijk op den kop ge had. Aan dien indruk zijn wij niet kunnen ont komen. Men achtte het niet noodig de sterkste spelers uit heel het rijk te requireeren, doch be paalde zich voornamelijk tot de keuze der-sterkste Westduitsche spelers. Nu speelt het Westen mo menteel wel een vooraanstaande rol in de Duit sche voetbalmaatschappij, doch dit neemt niet weg dat er in Nürnberg, Fürth en München ook nog uitstekende krachten huizen. Men meende het echter wel af te kunnen met een ietwat gewij zigde Westduitsche ploeg en gebruikte de Zui delijke spelers vooreen belangrijken kamp in Parijs. Het gevolg is geweest dat de Zuid- duitschers in Parijs een aardige over winning behaalden, terwijl het nationale team in Düsseldorf op volkomen regel matige wijze werd geklopt. Een dergelijk feit moet toch wel sterk knagen aan het zoo nationaal voelende Duitsche hart. Een andere vraag is het of momenteel een Duitsche ploeg überhaupt in staat is om onze jongens te kloppen. In den wedstrijd van Zondag is maar al te dui delijk aan het licht gekomen, dat ons voetbal met zijn verrassend element den Oostelijkeu buren wel allerminst „ligt." Een 3—O-overwinning van Zeelandia op Hansweect. Spelmoment uit deze match, welke de Middelburgsche club weet een stapje nader tot het kampioenschap bracht. L Spelmoment uit den wed strijd DuitschlandNeder land te Düsseldorf. Adam scoort het tweede doelpunt voor de Oranjemannen. Het Nederlandsche Elftal dat Zondag in Düsseldorf met 20 van de Duitschers won. Van links naar rechtsv. d. Meulen, Adam, Pellikaan. v. d. Broek, Nagels, v. Heel, Bon- sema, Weber, Anderiesen, v. Run, v. Nellen. Holland leidt! Met een prachtigen kopbal heeft Adam uit een voorzet van Nagels den Duit- schen keeper voor de eerste maal gepasseerd. Vlissingen klopt T. S. C. met 51. De verdediging van Vlissingen, welke Zondag uitstekend op dreef was. weert zich bij een der Oosterhoutsche aanvallen. groote stuwkracht de ziel van den aanval is, doch bovendien door zijn geweldig enthousiasme eiken speler tot topprestaties inspireert. Na dit tweetal kan men de rest in één adem noemen. Anderiesen heeft als spil één van zijn beste wedstrijden gespeeld, zonder in de tweede helft bedenkelijk af te zakken en Pellikaan over-! trof in het tweede gedeelte van den strijd zich zelf. Maar vergeten we ook. Van Hêel niet en v. d. Broek. Bonscina leed oogenschijnlijk door de min dere activiteit van v. Nellen, terwijl Nagels dit maal minder goede voorzetten gaf dan gewoon lijk. Doch hieraan was het uitstekende spel van den Duitschen linkshalf Knüpfle zeker niet vreemd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 27