pouwenleven FLUWEEL NIEUWE SCHOUDERGARNEERINGEN HET NIEUWE KAPSEL ■OS# No. 29 Bij de nieuwe hoeden mo dellen wordt veel fluweel ver werkt. Een voorbeeld daarvan is de fluweelen turban van onze afbeelding, een creatie van Marthe Riviere. Voor wie in dit opzicht beschikt over eenige handigheid, lijkt zoo'n hoedje mij niet lastig om na te ma ken. Het bestaat uit een nauw- sluitenden eenvoudigen vorm. waarvan de bol overtrokken wordt met geplis- seerd of in smalle plooitjes genaaid fluweel. Daaromheen drapeert men den rand en garneert ten slotte met een smalle draperie over den bol heen, welke aan den linkerkant onder den rand moet vallen en aan den rechterkant in 'n strik neerhangt. De nieuwe kapsels passen zich aan bij de kleine, schuin gedragen hoedjes. Het hierbij afgebeelde Parijsche kapsel, gelanceerd door Arvet-Thouvet, die het voor donker haar bestemde, is zorgvuldig Een der nieuwe fluweelen hoedjes. Sporttoilet van effen bruine wollen stof, gegar neerd met geruite stof in bruin en beige. gekozen bij de nieuwe hoedcnmodellen. Zooals bij de meeste moderne kapsels wordt het voorhoofd meer dan tot dusver vrijgelaten, terwijl de ondulatie slechts heel bescheiden is. Onze derde afbeelding vertoont een sport toilet van Lucile Paray, de Parijsche mode ontwerpster, die het „Record" doopte. De effen stof van dit toilet is bruin, waarbij de Schotsche ruit van beige en bruin 'n keurig effect maakt. Heel bizonder is de sluiting van deze japon, met 'n paar knoopjes op den rechterschouder, waarbij de overslag een eigenaardig ruitenfiguur vormt. De bij dit toilet behoorende lange bruine mantel is gevoerd met de geruite stof der garneering. PAULA DEROSE. Het moderne kapsel, dat 'n groot deel van he. voorhoofd vrij laat en zich geheel aan past bij de kleine, schuin gedragen hoedjes. Dezen winter wordt er veel fluweel gedragen, ook voor avond japonnen. Een prettige mode, daar fluweel warm is en flattee- rend en verkrijgbaar in allerlei soorten en prijzen. Ook behoeft fluweel slechts weinig garncering. Voor een fluweelen japon of 'n flu weelen tailleur van goede coupe is een eenvoudig model het meest flatteerend en 'n kleine garneering aan den hals is voldoende om het geheel op z'n voordeeligst te doen uitkomen. Kleine fluweelen manteltjes liefst omzoomd met bont flu weelen hoedjes en garneeringen van fluweel spelen bij de nieuwe ont werpen 'n groote rol. Wollen stoffen vormen met het mat-glanzende fluweel een prachtige combinatie. Een wollen japon, bijvoorbeeld, kan fluweelen pofmouwtjes hebben en 'n fluweelen halsafwerking. Zeer elegant is ook 'n soort bolero van fluweel, welke op den rug slechts tot halverwege de taille reikt en van voren, van den hals in schuine lijn naar beneden gaande tot precies onder de armen, als het ware alleen bestemd is om 'n paar korte fluweelen pofmouwtjes te dragen. Zoo'n bolerootje maakt op een effen wollen japon een alleraardigst effect, vooral wanneer de japon dan ook nog een flu weelen ceintuur krijgt. In elk geval is een en ander heel geschikt om de een of andere japon nu en dan eens 'n ander en meer feestelijk aanzien te geven. De nieuwe schouderbedekkingen zijn daar ook uitermate geschikt voor. Er zijn allerlei kleine pelerines en kragen, die men los kan maken en waarvan men er meerdere kan hebben voor een en dezelfde japon, een goede methode voor wie slechts over een kleine garderobe beschikt, want geen enkele vrouw vindt het aangenaam bij iedere gelegenheid in eenzelfde toilet te moeten verschij nen. Zoo'n schouderkraagje heeft soms op de schouders nog 'n vérlengstukje, dat als een vleugelmouwtje over de nauwsluitende lange mouw van de japon 'n sierlijk effect maakt. 'n Heel aardige en goedkoope gar neering vormen ook smalle gehaakte randjes van angora-wol langs hals openingen en japonsluitingen, langs fichu's en manchetten. Bij den nieuwen mantel spelen de verschillende schoudergarneeringen eveneens 'n groote rol. 'n Opstaande bontkraag bijv. wordt soms voort gezet in een rand over den schouder heen en langs de mouwen een der zeer vele moderne bontgarneeringen. Bij sommige dier garneeringen is 'n Russische invloed merkbaar. Bij een langen mantel, bijv., met zeer wijde ballonmouwen persianer manchetten, 'n opstaande kraag van persianer en 'n persianer rand langs de knoopen- sluiting opzij tot aan 'n paar opge zette persianer zakken.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 18