VRIJDAG 16 DECEMBER 1932 Een Sylvester-schoone, die achter haar masker 'n stevig mannengezicht met een flinke snor verbergt. De Sylvester mannen van Herisau met hun vreemde hoofddeksels en groote bellen op hun costuum. \\7ie op Sylvestermorgen, op den laatsten dag van het jaar, langer wil slapen dan anders, omdat het in deze dagen 's avonds wel eens later wordt dan anders, moet niet in Herisau (Appen- zell, Zwitserland) gaan logeeren. Want daar heerscht in den vroegen morgen, eigenlijk reeds in den nacht, een helsch lawaai, dat alle slapen en rusten onmo gelijk maakt. Het lawaai wordt gemaakt door de Sylvesterjongens en -meisjes, die volgens oud gebruik in eigenaardige en zeer fantastische uitrusting door de straten loopen, iedereen uit bed kloppen en zingen en overal geld of andere goede gaven ontvangen. Ook volwassenen doen mede 's Avonds komt de Sylvesterclub bijeen om het opgehaalde geld te verdeelen. Een oudere Herisauer die al 67 jaar lang Ban t Sylvester feest deelneemt, heeft op zijn hoed een heel huis met erf gemaakt. aan dit Oudejaarsfeest, dat o.a. herinnert aan de Sinte Maarten-op tochten in ons land. Hoe vreemder het costuum, en vooral hoe hooger en bonter de hoofddek sels, hoe meer kans op een goeden buit. Ver schillende Sylvesterman- nen werken samen in een soort clubde leden be ginnen 's morgens heel in de vroegte aan hun rond gang en blijven den ge- heelen dag bezig om in Herisau en omgeving de Sylvestergaven op te halen 's avonds komen zij bij elkaar om de op brengst te verdeelen, en een deel ervan dadelijk te besteden aan bieren koek. No. 29

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 23