9e iKccuwschc Almanak voor 1933 Zeeuwsche Omroep No. 29 VRIJDAC 16 DECEMBER 1932 921 Witte Vlaamsche reits, die den len pcijs won van de groote rassen. Eig. J. Vos, Souburg Morgenuur op 't kleine marktje te Vlissingen. PRIJS fO.25 FRANCO PER POST f0.30 Verkrijgbaar bij den boekhandel en bij den uitgever Fa. P. OCHTMAN, Lange Nobelstraat, Zierikzee. Door Ons Zeeland" worden geen bestellingen aangenomen Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is veroorloofd. Men meldt ons uit Hansweert, dat een deurwaarder uit Mid delburg beslag gelegd heeft op het Rijnschip Nautilus, dat geladen was met steenkool. Bij 't invallen der koude weet 'n deurwaarder ook best, wat hij doen moet om in de warmte te blijven Te Schore is een veekoopman aangereden door het Fordje van een kruidenier uit Goes en kreeg daarbij zoo'n stoot van den auto-hoorn, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. De getroffene is 'zeer verontwaardigd. De mogelijkheid van 'n hoornstoot door 'n koe is bij 'n veekoopman bedrijfsrisico. Maar wanneer je zooiets overkomt door 'n kruideniersfordje Te Koewacht is de woning met garage van'n melkhandelaar door onbekende oorzaak totaal afgebrand, zoo meldt men ons. Van bluschpogingen wordt geen gewag gemaakt. De brandweer achtte het bepaald in strijd met de Warenwet om water in een melkboerbedrijf te spuiten. In Zeeland zijn de [eerste verschijnselen van de scholieren- petjesziekte te Goes geconstateerd. Crisisverschijnsel. De jeugd is door de malaise-jeremiades zoo tam geworden, dat ze er naar snakt om onder een petje gevangen te worden. De houten vacantiewoning „Duinplezier" is te Haamstede onder groote vreugde van klein en groot, tot den grond toe afge brand. Eerst op dat moment begreep men, dat de naam van het kotje juist gekozen was Te Noordwelle moest, zoo telefoneerde men ons, wegens te warme agenda-punten een vroede vader de vergadering ver laten, uit vrees voor te hooge temperatuur. Een draaiende venti lator op de groene tafel lijkt ons voor het behoud van koele hoofden in dat dorp uitermate gewenscht. Te Vlake is een vrachtwagen, beladen met kunstmest, wegens gladheid der straat door een balustrade langs den Rijks weg gereden. Een Zeeuwsch artist heeft een vlot schetsje van het droef geval gemaakt. Kunst zoekt toch altijd kunst De pluimvee- en konijnen houder svereeniging Nut en Genoegen' te Oost- en West-Souburg vierde dezer dagen haar lste lustrum en organiseerde op 10 en 11 December een pluimvee-ten toonstelling, waarvoor groo te belangstelling bestond. Foto van het bestuur. In de groep der kleine rassen konijnen verwierf D. Lou- werse uit IJzendijke een len prijs met een poolkonijn. Uit Zeeuwsch Vlaanderen seinde onze medewerker, dat het kantongerecht te Oostburg niet opgeheven wordt en dat Aardenburg gas uit Brugge mag betrekken. Justitie en gas. Gevaarlijke combinatie Tot de volgende week, dames en heeren Hollandsche Patrijs Krielhen beker- winster. Eig. J. v. Nobelen, Souburg. Een fraai trio (Hermelijn Sussex) van N. Pierens uit Souburg won den beker. Aan den hr. J. Doppegieter, wonende te Terneuzen, is door Z.M. den Koning van België toegekend de Gouden Medaille der Kroonorde voor de be wezen diensten gedurende zijn 45-jarige dienstbetrekking bij de firma John P. Best Co., cargadoors en expediteurs te TerneuzenDe hrJ. Doppegieter is ook reeds drager van het Nijver heids Eereteeken le klasse van België. Aanvaring in 't Zuid-Beih landsch Kanaal bij Vlakede Confiden- tia 7 van Rotterdam, die door de Nautilus zwaar geramd werd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 25