atfttftouen, Lieve Beppekind, Van Toos hoorde ik, dat je een beetje overspannen was, zoodat je man je graag een paar weken naar buiten zou willen sturen. Hij grijpt natuurlijk met allebei zijn handen de gelegenheid aan, om je een poosje kwijt te zijn. Kan ik me voorstellen Maar nu mijn plan Ik zit namelijk tot over mijn ooren in 't werk, en nu had ik zoo gedacht kom jij een paar weken hier, dan kun je mooi al die vervelende werkjes voor me opknappen. Ik kan er dan eens met Jan tusschenuit trekken, terwijl jij op de kinderen past. Ze mogen je wel niet zoo graag, maar dat moet zich dien korten tijd dan maar schikken. Je hebt er ook absoluut geen slag van, om met kinderen om te gaan. Je zeurt veel te veel Ik zal je natuurlijk geen ruw werk laten doen daar is de meid voor maar 't zijn allemaal van die klusjes, waar ik zelf bar 't land aan heb, zooals verstellen, kousen stoppen, boontjes doppen en afhalen, en meer zulk soort dingetjes. Die kun je allemaal prachtig in den tuin doen. - Nu en 's avonds zullen we wel veel weg zijn, als jij bij de kinderen bent je kunt natuurlijk niet mee voor je gezondheid dus dan hoeven we ook niet tegen je gezicht aan te kijken 1 Eén ding hoop ik maar, als je komt dat je niet van plan bent, zoo schandalig veel te eten, want dan kun je beter wegblijven 1 Den laatsten keer, dat jullie 'n dagje bij ons waren, hield ik ten minste mijn hart vast, toen ik zag, wat een verschrikkelijke porties jij op je bord laadde! 't Was ge woonweg verschrikkelijk En van je man zal ik nou maar geeneens spreken Die leek wel uitgehon gerd Jan en ik hebben 't er later nog over gehad, wat een onbe schofte menschen je toch hebt Maar ik zal wel zorgen, dat er in dien tijd niet van die uitge zochte dingen op tafel komen, an ders kost 't me te veel En natuurlijk zul je 's Zondags wel je man en dat verwende kind van je hier willen hebben. Enfin dat zullen wc dan maar op den koop toe moeten nemen Jan heeft nu tenminste al stierlijk het land hij zegt, dat-ie altijd zee ziek wordt van dat gezwam van je man maar ja, een mensch heeft nu eenmaal niets voor niets, en ik zal wel zorgen, dat ik die dagen een beetje gemak van je heb. Schrijf een beetje gauw terug, wat je van plan bent. Als je niet komt, kan 't me ook niet veel schelen dan heb ik wel niet 't gemak, maar ook niet den last van je. TIENA. Kattekop, Als je nou dacht, dat ik je niet in de gaten had, heb je 't leelijk mis Ja, ja, wat zouden wc 't gezellig hebben, hè Beppie hulp in de huis houding en kinderjuf en Tiena het er dien tijd eens netjes van nemen Zal niet gaan, m'n kind Beppie heeft al een heerlijk rustig pension uitgezocht, en ze gaat lekker uitluieren, zonder een roddelende Tiena Valt je niet mee, hè Je had 't nu wel zoo netjes voor elkaar, maar die smoesjes over je man en je kinderen had je beter voor je kunnen houden, 't Lag er net iéts te dik op! Als al je andere zintuigen tenminste net zoo goed waren als je tong en je fantasie, was je een heele kraan Nou, dag feeks, stop je kousen, pas op je kinderen en hou je tong stil, dan heeft je man ook wat aan zijn vacantie Da-da BEF. Van Toosje hoorde ik, dat je je een beetje overspannen had, zoodat je man je graag een paar weken naar buiten zou willen sturen. 't Zal hem wel hard vallen, zijn vrouwtje zoo'n tijd te moeten missen. Kan ik me voorstellen Maar nu mijn plan Ik heb namelijk ook wel zin, een paar weekjes lekker te gaan luieren; - heb juist nogal een drukken tijd achter den rug met allerlei vervelende werkjes opknappen kousen stoppen en verstellen, zoodat ik daar nu lekker doorheen ben. Nu had ik zoo gedacht kom jij een paar weken bij mij, dan kunnen we samen luieren zullen het dol gezellig hebben! Je weet, de kinderen zijn erg makkelijk, ofschoon ik zal wel een beetje moeite hebben, om ze bij je vandaan te houden, want ze zijn gewoonweg dol op je Je kunt ook zoo eenig met kinderen omgaan, hè En 's avonds zullen we het heelemaal gezellig hebben Ik verheug me er nu al op, als ik er aan denk, hoe dol knus we dan zullen zitten. Ik ben te- minste echt van plan, je eens lekkertjes te verwennen, en pas op, als je aan't werk wil, hoor, stoute meid Dan krijg je ruzie met me En denk erom, veel eten hoor, als je bij me bent! Anders mag je niet komen! Den laatsten keer, dat jullie bij ons waren, hield ik mijn hart vast toen ik zag, wat een kleine beetjes je op je bord nam. 't Was gewoon treurig Trouwens je man was óók al zoo bescheiden Jan en ik hebben 't er later nog over gehad, dat je maar zoo zelden van die aardige, bescheiden menschen aantreft. Maar ik zal wel zorgen, dat er dien tijd wat extra dingetjes op tafel ko men hoor, wacht maar En dan kunnen je man en kleine Dikkic natuurlijk 's Zondags hier komen! Ik ben dol nieuwsgierig om dien kleinen schat van je weer eens te zien, en 't is voor mijn man ook gezellig, als Gé weer eens komt. 't Is typisch, zoo goed als die twee met elkaar overweg kunnen, hè Jan zegt al, dat hij het lollig zal vinden, weer eens met Gé te kunnen boomen hij vindt 'm zoo'n gezelligen prater. Dus je ziet 't zou voor allemaal een -leuke tijd worden Schrijf dus maar gauw, dat je komt Ik zou 't een echte teleurstelling vinden, als je 't niet deed De allerhartelijkste groeten van mijn man en de kinderen ik moet van hen allemaal een kusje voor je doorsturen en vooral omhelsd en ge kust door je toegenegen vriendin TIENA. P. s. Zul je vooral gauw schrijven, dat je komt Beate Tiena, Ofschoon ik de vriendelijke en onbaatzuchtige bedoelingen van je uitnoo- diging volkomen besef, heb ik toch maar besloten, je invitatie niet aan te nemen. Ik zou me heusch te veel schamen, Tienalief want ik weet zeker, dat je me geweldig in de watten zou leggen, en dan kwam van jouw luieren ook niets Ik heb daarom maar een pen sion uitgezochthet spijt me natuurlijk verschrikkelijk, dat ik nu jouw gezelschap en vriendelijke zorgen zal moeten missen, maar dan kan ik onbeschaamd nietsdoen, zonder het gevoel te hebben, dat ik jouw vacantie in de war schop. Want nog eens, ik begrijp best, dat je dan natuurlijk niets anders zou doen, dan me maar achterna loopen en vertroetelen. Ga maar heerlijk met de kinderen uit dat is beter voor je Tiena, nogmaals bedankt voor je lieve bedoelingen, amuseer je vooral goed, want ik doe 't ook, en geef je kinderen vooral de kusjes terug. Je erkentelijke BEP.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 10