BUITEN "V A X 930 VRIJDAG 23 DECEMBER 1932 No. 30 Het verlangen om te voldoen aan de ongezonde sensatiezucht van een deel van 't Spaansche publiek, heeft weer wat nieuws gevonden, n.l. het stierengevecht per auto. De mensch krijgt daardoor nog meer voordeel op het dier; het is echter begrijpelijk, dat gevaarlijke aanrijdingen en bot singen tegen den wand van de arena niet uitblijven. De diva van het platteland. Ieder jaar krijgen in Hongarije meisjes en jongemannen van het platte land, die het meeste talent en vaardigheid in dansen en zingen hebben, de kans om in de groot ste schouwburgen van Boedapest op te treden. Op onze foto ziet men een dier èèndags-diva's, die in haar kleedkamer bezoek van haar verloofde ontvangt. De gedoode stier wordt ook niet meer door een paard uit de arena gesleeptmaar door 'n auto waar mede dan nog reclame voor een of ander auto-merk gemaakt wordt! Ver keer sbelemmeringen, welke men alleen in het schapenland Australië kan ontmoetenduizenden schapen, die den weg totaal versperren. Voetgangers en automobilisten kunnen in zoo'n geval niets anders doen dan kalm wachten, tot de schapenmassa voorbij gestuwd is. Het vakblad der Duitsche horlogemakers had een prijsvraag uitgeschreven voor een uurwerk, waarvan de slinger een Yo- Yo moest zijn. Een horlogemaker uit Düsseldorf werd de winnaar, met de klok welke men op deze foto ziet. De slinger zwaait heen en weer. en op en neer als een echte Yo-Yo. 'V v 'J:

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 2