I INDIANENSTAMMEN I T«rT 'f r No. 30 VRIJDAG 23 DECEMBER 1932 933 bekend om hun vaardigheid in het weven van veel kleurige doeken en tapijten. Temidden van Arizona's steppen ligt het India nendorp Walpi, waar de laatsten der Hopi-India nen huisvesten. Een dagreis (per auto) ligt dit dorp verwijderd van de groote heirwegen en van de spoorbaan. Het zal nauwelijks ver melding behoeven, dat door de Amerikanen deze laatste toe vluchtsoorden der roode broe ders als bezienswaardigheid wor den geconserveerd enge ëxploiteerd. En dat dit laatste niet op altijd even fijngevoelige wijze ge beurt, ligt, gezien de mentaliteit, voor de hand. Zoo heeft men den vader der relativi teitstheorie, professor Einstein, bij een van zijn bezoeken aan de Nieuwe Wereld naar Walpi gevolgd, om hem daar met veel Aan de poort van het kerkhof in Taos Fantastische rotsen in Nieuw-Mexico, waarin door de In dianen woningen zijn uitgehouwen N. Indiaansche jongen uit Acoma. fanfares uit te roepen tot eere-opperhoofd dezer laatste Indianen. De hooggeleerde zal over zijn benoeming mis schien minder verwonderd zijn geweest, dan over het feit, dat deze van de „beschaafde" wereld afgezonderd leven de Indianen hem op den terugweg een eindweegs in hun Fordjes begeleidden. Het was al erg genoeg, dat het heldhaftige Indianenvolk moest worden uitgeroeid dat de laatste nakomelingen gebruikt worden als een soort variéténummer, strekt den nazaten van de overwinnaars van eens niet tot eer.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 5