el knietwaar 3 TM i •SPANJE#SPANJE*SPANJE#SPANJE#SPANJE l -ifflTi- Het i§ waar dat Spanje een schilder achtig en oorspronkelijk land is; dat in de eeuwig azuren hemel van Spanje de zon gedurende lange uren zelfs in het hartje van den winter zijn natuur baadt en zijn frissche en vriendelijke steden doet uit komen; dat rassen en beschavin gen in bonte afwisseling in Spanje hun sporen hebben achtergelaten, te herken nen in de gewoonten, kleeder drachten, gebruiken, dansen, ge zangen en monumenten, getuigen van een brillante geschiedenis dat in Spanje de arabische kunst haar kostbaarste mo numenten, die hun schoon heid ongeschonden be waren in een overdadige schitte rende natuur, achter heeft gelaten; dat Spanje anders is, ver rassend, aantrekkelijk, on vergetelijk; dat Spanje is een kunst museum, waar geheele steden haar historisch uiter lijk bewaren; waar bewon derenswaardige prehistorische, phoenicische, romeinsche en mid- deleeuwsche overblijfselen in groo- ten getale voorkomen: waar alle stijlen Romaansch, Gothisch, Mud'éjar, Renaissance, Plateresk en Barok beschikken over onver gelijkelijke werken; dat zijn grond de meest 7 verscheidene vruchten voortbrengt, daarbij ge holpen door de zon van Spanje, een zon, die leven en kleur geeft aan de landschappen, die de bekoring van Spanje uitmaken; dat het Spaansche volk, 8 hartelijk en gastvrij, den bezoeker een vriendelijke en sympathieke ontvangst bereidt; dat geen hoekje op de aarde beter en gunstiger is dan Spanje voor het doorbrengen van een1 prettige vacantie voor weinig geld. S. SEBASTIAN MADRID \SECOV/A dat Spanje een deel van onderhoud.Slechts f 112.—zijn vol- Afrika is, dat men alleen doende om gedurende 3 weken in't midden van den winter comfortabel in Spanje te reizen; knn hp7oeken Inteaen- Jat de Spaansche keuken zwaar te verteren en on aangenaam is. Integen deel: de Spaansche keu ken is zeer gevarieerd en smake lijk, maar bovendien treft men in alle steden van eenige beteekenis de Fransche keuken aan behalve de eigen Spaansche keuken. dat de reiziger in de Spaan sche herbergen slechts dat vindt, wat hij zelf mede brengt. Integendeel: be halve uitstekende verschillende ranghotels vindt men overal voor treffelijke logementen, waar men dat Spanje een deel van Afrika is, dat men alleen in 't midden van den winter kan bezoeken. Integen deel: Een van de bekoringen van Spanje is. dat het zoo'n verschei denheid inklimaat biedt. In Spanje kan men, in welk jaargetijde ook, naar verkiezing koude of warmte vinden. In Spanje zijn steden, waar het aangenaam is te baden midden in den winter in een lauwe, rustige en eeuwige blauwe zee. 's Zomers kan men er stranden vinden met een con stant heerlijke temperatuur dat het duur is Spanje te bezoeken. Integendeel: alle touristen keeren uit Spanje terug verbaasd over de lage kosten voor levens- dat Spanje een achterlijk landis.lntegendeehgeen land in Europa heeft betere wegen, spoorwegen, hotels. Een netvan prachtige, gladde auto wegen (8.000 KM), en 60.000 KM goed onderhouden straatwegen maken Spanje tot een paradijs van luxe; men kan er zowel in slaapwagens en Pullman-treiners, als in goedkoope, hoewel toch altijd nog comfortabele treinen reizen, waarmee men een afstand van 3.000 KM in de eerste klas kan afleggen voor ongeveer 60 gulden. Zelfs in de kleinste steden treft men hotels aan, die elk modern comfort bieden en U uitstekend bereide, overvloedige maaltijden voorzetten. heerlijk eten kan; PATRONATO NACIONAL DEL TURISMO, Madrid Medinaceli 2, en alle Nederlandsche reisbureaux en reisvereenigingen geven gratis alle gewenschte inlichtingen over het reizen in Spanje, verbindingen, hotels etc.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 14