Combinaties en licht VRIJDAG 10 Dl nen spreken van rok en blouse, wanneer niet het donkere fluweel van den rok verwerkt was in de manchetten der lange mouwen en in de halsgarneering, waar 'n biais van zwart fluweel om het wit geslingerd is, en wanneer de zwarte ceintuur, die zoo zwierig het middel omstrikt, niet met wit fluweel gevoerd was. Zóó als het 1111 is vormt het geheel een harmonieuze eenheid, welke nog wordt verhoogd door 'n langen zwart fluweelen mantel met wit bont. Een geheel andere combinatie weer vormt het ensemble van onze derde afbeelding, een namid dag- of avondtoilet van blauw crêpe, gegarneerd met velvet van eenigszins donkerder tint. De rok heeft het nauwsluitende bovenstuk met daar onder de wijde golvingen, zooals de mode dat voorschrijft en geheel origineel van coupe is het kleine bolero-manteltje met de hooge manchetten van zilverbrocaat. Bij de nieuwe modellen voor namiddag en avond zijn creaties van lamé of glinsterend satijn, waar bij het materiaal geheel tot zijn recht komt door de allereenvoudigste coupe. Een prinsessemodel, bijv., hoog aan den hals met aangeknipte mouwen, welke zich naar den pols toe vernauwen en in '11 driehoekje over de hand vallen. Heel de japon is glad gehouden tot aan de knieën, waar ze in wijde golven neervalt. Een ander model van dezelfde eenvoudige coupe heeft hoogopslaande pofmouwen, welke door laiton in huil mo tel gehouden worden. PAULA OEROSE. Namiddag- of avondtoilet van dof zwart satijn met garneering van zwarte tule over witte zijde. De mode der twee kleuren leent zich tot aller lei interessante combinaties, waarmee we zeer zeker ons voordeel kunnen doen als we zelf onze kleeren naaien. Met 'n nieuw boven stuk, waarbij we dan juist die gedeelten van een reeds eenigszins aftandsche japon kunnen laten vervallen die door 't dragen 't meest hebben gele den, kunnen we 7.00'n japon weer '11 geheel ander aanzien geven. De manieren waarop dat gebeuren kan, zijn legio, maar regel is, dat het onderste gedeelte van de japon donker gehouden wordt en de afstekende garneering van het bovengedeelte door lichte en heldere tinten het geheel opvroolijkt. Verschillende mode-ontwerpers lanceercn 'n combinatie van 'n helkleurig bovenstuk met '11 soort overgooier van donkere stof. Zoo'n overgooier eindigt 'n eind boven de taille, bijv. in 'n paar smaller wordende schouderbanden met epauletten of pofmouwtjes. Soms worden zoo'n paar schouder banden ook over de borst gekruist, ofwel voor- en achterbaan loopen, naar boven toe aanmerkelijk smaller wordend, door tot aan den hals, waar ze door een klein plat liggend kraagje worden bijeen gehouden. De hieronder gedragen lichtkleurige blouse loopt door tot over de schouders heen, waar 'n paar lange wijd uitloopende mouwen van de donkere stof het geheel voltooien. Worth gebruikt voor zijn plastrons, vesten en guimpes veel piqué. Bij de moderne japonnen wordt de stof om de heupen strak gehouden slechts daaronder valt de rok uit in ruime golven of plooien. Op een of andere wijze wordt steeds de taillelijn aangegeven. Ofwel de japon wordt geknipt in prinsessevorm, ofwel de een of andere ceintuur omsluit nauw de taille. Onze afbeeldingen vertooncn 'n paar origineele manieren voor het combineeren van tweeërlei stof. Vooreerst een creatie van het Parijsche mode huis Dupony-Magnin, een robe van dof zwart satijn, gegarneerd met zwarte tule en met 'n paar gespen van strass-steentjes. Bizonder origineel zijn de lange mouwen van dit toilet. In plaats No. .31 Ensemble van blauw crêpe met garneering van blauw velvet. Blauw bolero-manteltje met hooge manchetten van zilverbrocaat. Een elegante combinatie van zwart en wit fantasie-fluweel. van tule kan men voor de garneering ook witte zijde emen. Een kleine zwarte cape, met groene zijde gevoerd en op den schouder vast ge strikt, voltooit dit toilet. Vlot en jeugdig is het Parijsche model van Jenny in zwart en wit fantasie- I. Men zou hier kun-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 18