RUITEN EN STREPEN 1010 VRIJDAG 6 JANUARI 1933 No. 32 De nieuwe korte cape. Links Zwarte japon met cape. ge garneerd met witte bont- randen. RechtsBruin zijden namiddagtoiletje met bij- hehoorende cape. waarvan de strepen zich, in zigzaglijn, aansluiten bij die van de japon en daarbij 'n paar lange, wijde mouwen met dwarse strepen. Dit model voltooid door 'n kraagje en 'n strik bij den linkerschouder in de lichtste kleur van de streep vormt 'n zeer elegant geheel. Zoo zijn er van strepen allerlei combinaties te be denken, waardoor van de streep zelf 'n modieuze en elegante garneering is te verkrijgen. Ook geruite stoffen leenen zich uitstekend tot derge lijke garneeringen, 'n Schuin geknipt bovenstuk kan men nemen bij 'n recht geruiten rok. Zoo'n rok kan dan weer aan den rechterkant 'n schuin geknipte baan hebben, met 'n punt. ter hoogte van de heupen, op de voorbaan gestikt. Ofwel 'n geheel rechte japon kan gegarneerd worden met 'n schuin geknipt inzetsel aan één kant. Geruite stoffen worden vaak gecombineerd met 'n bijpassende effen stof. 'n Aardig voorbeeld daarvan is het jongedamestoilet van onze afbeelding 'n rok met kort manteltje van ruige bruin-wollen stof. Blouse en sjaal zijn bruin en geel geruit. De blouse is doodeenvoudig van coupe het lijfje schuin geknipt en de mouwen recht met don kere dwarse strepen. Heel apart is de wijze, waarop eigenlijk verbaast, dit niet eerder te hebben bedacht. Men breit met naalden zonder knoppen en dan afwisselend 2 toeren aan den rechter- en 2 toeren aan den linkerkant van het werk. Men breit dus, na den boord lsfe toer: met gemêleerde wol, 3 r., 1 bruine st. aver, afhalen verder 6 r. 1 st. afhalen, om en om. Op het laatst van de naald weer 3 st. 2de toer: niet het werk omkeeren, maar weer beginnen aan den rechtschen kant van het brei werk met bruine wol, r. breien. Nu zijn beide draden aan den linkerkant van het werk. Men keert dan het werk om en breit met de beige wol 3de toer: 1 r. 2 aver., 1 bruine st. afhalen. Verder 6 aver. 1 st. afhalen enz. 4de toer: Niet het werk omkeeren, maar met bruine wol aver, breien. Dan keert men het werk om en herhaalt den lsten en den 2den toer, waarna men het werk wéér omkeert en den 7den toer terug breit met bruine wol, aver. 8ste toer met beige wol 1 r. 2 aver. 1 st. af halen. Verder 6 aver. 1 st. afhalen enz. 9de toer het werk omkeeren, met bruine wol. 1 r. 10de toer met beige wol 3 r 1 st. aver, afhalen. Verder 6 r. 1 st. aver, afhalen enz. 11de toer: met bruine wol aver. 12de toer: met beige wol: 1 r. 2 aver. 1 st. afhalen. Verder 6 aver. 1 st. afhalen enz. 13de toer: met bruine wol r. 14de toer: met bruine wol aver. Deze 14 toeren herhaalt men telkens en volgt verder het patroon van den pullover. De draad behoeft dan geen enkelen keer te worden afgebroken en het patroon is zeer gemakkelijk te volgen. Men lette er vooral op, dat slechts met de bruine wol alle steken gebreid worden, terwijl men bij het breien met de beige wol om de 6 st. 1 st. afhaalt. Daar ik uiteraard over deze rubriek hoofdzakelijk brieven en briefkaarten ontvang van dames, die omtrent het een of andere patroon nog nadere inlichtingen wenschen, ben ik des te erkentelijker voor betuigingen van ingenomenheid met onze patronen, zooals ik ze van verschillende dames mocht ontvangen. Vooral het patroon van de sportkousen schijnt zeer in den smaakte zijn gevallen. Daar de kousen na tuurlijk in de rondte worden gebreid, ver oorzaakt het blokken- patroon in 2 kleuren hier geen last. In de beschrijving van het pullover-pa troon ontdek ik nog 'n klein foutje. Er staat„7de toer 1 r. 1 aver." De 1 moet hier wegvallen. Dus 1 r., aver, tot den laat- sten st. enz. Dat men bij de hals- afwerking bij het op nemen der steken in het midden van voren 'n paar steken moet overslaan, hebben de lezeressen zeker wel begrepen. THÉRËSE. HEEREN-PULLOVER Hoe men liet blokkenpatroon kan breien zonder den draad at te breken. Jongedames-costuum van donkerbruine ruige wollen stof, met blouse en sjaal van 'n bruin met gele ruit. Verschillende dames uit ten haar bezwaren betref fende het blokkenpatroon van den heerenpullover in ons nummer van 2 December. „Het patroon is prachtig, maar wat is het lastig, dat men telkens den draad moet afbreken, als men aan het blokkenpatroon bezig is." Dit is inderdaad 'n be zwaar ik heb dan ook gezocht naar een middel om dit te voorkomen, en ik heb er iets op gevonden zoo doodeenvoudig, dat het me hier de sjaal een garneering vormt van het man teltje. De revers zijn los aangezet, zoodat de sjaal daar kruisgewijs kan worden door gestoken en bij wijze van epauletten over de schouders kan worden gelegd. Onze tweede afbeelding geeft 'n paar wandel toiletten te zien met de kleine cape, welke nu zoo modern is. Het eerste toilet in zwart met wit is gegarneerd met witte bontranden. Zwart fluweel zou voor dit costuum zeker zijn aan te bevelen. Bij het tweede toilet is de cape op den schouder gesloten. Ze is versierd met stiksels en dient ter vol tooiing van 'n zijden na middagjaponnetje. Het ge heel is bruin, evenals het kleine vilthoedje, dat erbij gedragen wordt. PAULA DEROSE. DE GEBREIDE Ruiten en strepen worden door de groote mode ontwerpers op allerlei manierén verwerkt en in de wijze, waarop ze verwerkt worden, is 'n bijna eindelooze variatie. Stel u voor 'n streep, schuin geknipt, voor den rok daarboven de taille met 'n heupstuk aan den rechterkant, spits toeloopend naar onderen, óók schuin geknipt maar in tegenovergestelde richting. Tusschen taille en rok 'n gladde ceintuur,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 18