1 jf r Zeeuwsche Omroep Als je soms passen wil. Mackt-idylle Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in wel ken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Goes, dat twee jongens, een verergering van de slapte in het autobandenbedrijf niet vreezend, op de Groote Markt eenige ventieltjes van parkeerende wagens hebben opengedraaid. De sterke arm der politie heeft hen achterhaald, doch evenals bij de auto's liep het voor de daders met een sisser af. Leeglooperij is geen euveldaad meer Onze Walchersche correspondent schreef dat een jongedame uit Middelburg te Oost en West Souburg uit de tram sprong en toen leelïjk op den weg terecht kwam. Hevig ontdaan is zij opgenomen en naar haar ouderlijke woning vervoerd. Oost en West (Souburg) thuis best Wij vernamen uit Oostburg, dat zich daar, ten dierste der werkloozen, een comité heeft gevormd uit personen van ver schillende kleur. Kan een interessante, want levende staalkaart worden voor een verffabriek Verschillende controleurs, belast met het toezicht op de naleving van de Crisiszuivelwet, hebben de laatste dagen in Zeeuwsch-Vlaanderen groote hoeveelheden boter in beslag genomen en processen-verbaal opgemaakt. De gedupeerden begrijpen nu, waarom in 'n zeker deel van ons land een handhaver der wet „smeris" genoemd wordt Uit Wemeldinge telefoneerde men ons met enthousiasme de aankomst van de Noorsche „Kroonprins Olav" met een lading kalksalpeter. Wanneer wij kroonprinselijk waren, zouden wij alleen in gezelschap willen verkeeren van kalk-czaarpeter. Ten nadeele van een landbouwer te Graauw zijn niet minder dan vijf postduiven gestolen, met een waarde van 50. Men moet namelijk weten, dat sinds de postboden op het platteland schaarscher werden, de prijs van de postduiven geweldig gestegen is De rijksveldwachters op Tholen hebben twee jongens bekeurd, die zich bezig hielden met het vangen van vogels door middel van kunstlicht. Men moet zich niet verwonderen, wanneer er binnenkort tijding komt, dat alle Nederlandsche vuurtorens wegens 'n zelfde misdrijf gearresteerd worden Een IJzendijker ingezetene, die op de markt te Oostburg heel wat geld gebeurd had, ging daarmee op zwier, bleef eenige dagen onder water en bespeurde toen, dat hij alles kwijt was. De politie doet onderzoek naar het verlorene. Tot nu toe was alles vruchteloos. Zonder duikerpakken begin je niet veel in 'n dergelijk geval Toen 'n onderwijzer te Vlissingen dezer dagen aan 'n leer ling vroeg, hoe men menschen noemde, die uiterlijk braaf maar inwendig verdorven zijn, riep de jongen, die zijn inblazers verkeerd verstond „Gepleisterde gravinnen De penningmeester van de konijnenvereeniging „Buiten verwachting" te Hoek meende bepaald, dat hij zich, krachtens zijn functie, meester mocht maken van de penningen. Hij is evenwel door de marechaussee aan den tand gevoeld. Buiten verwachting Wij sluiten nu tot de volgende week, dames en heeren VRIJDAG 6 JANUARI 1933 No. 32 Te Biervliet nam de edelachtbare heer Maarleveld op 30 De cember op het raadhuis aldaar afscheid als burgemeester. Foto van burgemeester en familie met de Biervlietsche raadsleden. De tollen verdwijnen. Te Overslag werd op 31 Dec. het laatste kaartje voor den tol uitgereikt en meteen werd door den burgemeester opdracht gegeven het waarschu wingsbord op te ruimen Zeeuwsch- Vlaamsch winter landschap nabij Oostburg. De brandweer treedt zeer moe dig op bij het blusschingswerk. Te Middelburg heeft de edelachtbare heer Dumon Tak, aan wien tegen 2 Januari eervol ontslag was verleend als burgemeester van Middelburg, op 31 December ten raadhuize van de raadsleden en hoogere amb tenaren afscheid genomen. Foto na de plechtige raads zitting in de raadzaal genomen Op Zaterdag 31 Dec. brak in een der gebouwen van De Broederband te Vlissingen in den vroegen morgen brand uit, die onmiddellijk kordaat werd aangepakt door de Vlissingsche brandweer. Een kiekje van den brand in den mistigen vroegen morgen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 25