Een muur wordt verplaatst. Bij de verbouwing van een kerk in Napels stond een muur in den weg, dien men echter niet wilde afbreken, om dat er een beroemd fresco van So- limena op geschilderd is (hierboven). Men heeft toen den muur losgemaakt, op een lorrie geplaatst en het heele geval 6 M. verplaatst (rechts). Wonderen op de komende wereld tentoonstelling van 1933 te Chicago. Twee stalen torens, waarvan de grootste 208 M. hoog zal worden, zullen er gebouwd worden, waar- tusschen op een hoogte van 60 M. een kabelbaan wordt aangelegd. Vanaf deze baan en de toppen der torens zullen de bezoekers 'n zeld zaam overzicht van de tentoonstelling en van Chicago hebben. Vrij! Verschillende veroordeelden^ in de Duitsche gevangenissen, die wegens een politiek misdrijf ge vonnist waren, verkregen bij een amnestie op groote schaal in de laatste weken van 1932 gratie, zoodat zij Kerstmis en Nieuwjaar thuis in vrijheid konden vieren. 994 VRIJDAG 6 JANUARI 1933 No. 32 De Sjah van Perzië wil, naar het heet, zijn troon verkoopen om wat ruimer in contanten te komen. De waarde moet ongeveer vooral vanwege de vele edelsteenen in dezen kostbaren j stoel 10 millioen gulden bedragen. Tevens wil de Sjah een van zijn grootste schatten ver koopen, een wereldbol, waarop de grenzen van de landen met edelsteenen zijn aangegeven. Alpensport op de trap. De Fransche ski-kampioen Hartung te Parijs zorgde onlangs voor een zeldzame sensatie, door de trappen van de Sacré Coeur op Montmartre te Parijs af te suizen zonder te vallen natuurlijk.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 2