UUTVOOt instit L nfooroeleidinqen domes ƒ-•-ƒ• Vat moed en zet U tot den arbeid! Arnhem Ernst Casimirlaan 26 j L. £aag maandelijksch lesgeld Qeen vccrait- betaling - Jedere week lesxending Correctie van gemaakt week. Lager onderwijs voldoende. Vraag eens inlichtingen omtrent onze DIRECTEUR: V. D. Bi], HOOFDONDERWIJZER h \.rV dij A-CURSUSSEN: voor Heeren: kommies, politie-diploma, maréchaussée, militaire politie, verpleger, besteller, spoorwegbeambte, keurmeester van waren, hulpkeurmeester (voor slagers), verkooper, winkelbediende, chef-winkelbediende, filiaalhouder, étaleur, administrateur, facturist, enz. voor Dames: verpleegster, verkoopster, winkeljuffrouw, chef-winkeljuffrouw, filiaalhoudster, privé-secretaresse, facturiste enz. Inlichtingen gratis. Vermeld geboortedatum. Na volbrachte studie hulp bij sollicitatie. B-CURSUSSEN: voor beginners, zoowel Dames als Heerenpraktijk-diploma boekhouden (dubbel boekhouden), stenografie (systeem Groote), algemeene ontwikkeling, Nederlandsche taal, Fransch. Duitsch, Engelsch, rekenen, handelsrekenen, warenkennis, aardrijkskunde, natuurkunde, enz. voor gevorderden: Nederlandsche-, Fransche-, Duitsche en Engelsche handelscorrespondentie. Hef zijn de volgende cursussen: Administrateur en privé-secretaresse. Voor Heeren en Dames met lagere schoolopleiding, die een volledige kantooropleiding wenschen. Les in dubbel-boekhouden, Nederl. handels correspondentie en stenografie (syst. „Groote"). Alle boeken, totaal 6, cadeau. Na het behalen van het diploma kan men in aanmerking komen voor betrekkingen als kantoorbediende, boekhouder, boekhoudster, stenograaf, corres pondent, correspondente, privé-secretaresse, ad ministrateur, bedrijfsleider, controleur, enz. Wij helpen steeds gaarne bij de sollicitatie. Facturist en facturiste. Voor Heeren en Dames met lagere schoolopleiding, die een betrekking op een kantoor willen verwerven als facturist of als facturiste. Les in rekenen, handelsrekenen, het schrijven van facturen, vreemde muntsoorten, maten en gewichten, kortingen, handelsgebruiken, enz. Na het goed bestudeeren van dezen cursus is men volleerd facturist of facturiste. Facturisten worden op de kantoren zeer veel gevraagd. Zij hebben over het algemeen een goed salaris. Gerouti neerde facturisten vinden steeds emplooi Deze cursus is het meest geschikt voor personen, die op de lagere school goed konden rekenen. Boekhouden voor beginners. Grondig les in enkel- en dubbel-boekhouden. Na het goed bestudeeren van den cursus kan men de boek houding van iedere soort zaak inrichten en behoorlijk bijhouden. Deze lessen zijn dus geschikt voor de boekhouding van landbouw-, tuinbouw- en veeteeltbedrijven, winkels, fa brieken, handelszaken, grossierderijen, enz. Met ons praktijk-diploma boekhouden hebben vele oud-Cursisten goede betrekkingen verworven. Ook voor bijverdiensten is dit diploma uit nemend geschikt. Nederlandsche handelscorrespondentie. Opleiding correspondent(e). Les in het schrijven van zakenbrieven. Alle voorkomende zakenbrieven worden behandeld. Ieder, die alleen lager onderwijs heeft genoten, kan on middellijk aan dezen cursus deelnemen. Een fraai boek met handelsbrieven terstond bij de eerste les cadeau. Fransch, Duitsch en Engelsch voor be ginners. Grondig les in deze talen. Vooral de uitspraak wordt zeer mooi behandeld, zoodat Cursisten, die later naar het buitenland zijn vertrokken, daar een compliment kregen voor hun goede uitspraak. Ieder, die alleen de lagere school heeft bezocht, kan deze lessen goed volgen. Hij is na afloop in staat een boek te lezen, een gesprek te voeren of een brief te schrijven. Een keurig woordenboek cadeau. 6. Fransche-, Duitsche en Engelsche handels correspondentie. Opleiding correspon dentie) vreemde talen. Deze lessen zijn alleen geschikt voor personen, die eerst een cursus Fransch, Duitsch of Engelsch voor beginners hebben gevolgd, of die in het bezit zijn van een diploma M.U.L.O. of H.B.S. met 3-jarigen cursus. Alle voorkomende zakenbrieven worden Zeer grondig en begrijpelijk behandeld. Een fraai boek met handelsbrieven cadeau. 7. Stenografie (systeem „Groote"). Cursus voor beginners. Geroutineerde stenografen, zoowel Heeren als Dames, worden steeds veel gevraagd. Ons diploma heeft groote waarde. Wij helpen bij de sollicitatie. Onmiddellijk bij de eerste les 5 boeken cadeau. Ik verzoek zonder eenige verplichting inlichtingen omtrent den Zend bijgaanden bon duidelijk ins gevuld in gesloten enveloppe met post zegel van 6 cent aan ons en wij sturen U gratis alle ins lichtingen. Doe het hedenl cursus voor NAAM: STRAAT EN NUMMER: WOONPLAATS: OUDERDOM:

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 32