^Binnenland" No. 32 VRIJDAG 6 JANUARI 1933 995 Het stoomtrammet je tusschen Haarlem en LeidenhetN oude puffende, hijgende vervoermiddel dat bijkans het geheele land heeft leeren kennen bij een bezoek aan de beroemde bollenstreek, heeft plaats gemaakt voor een modernen, electrischen tramtrein. Zooals men ziet, was er in het bloemenland belangstelling genoeg (de foto werd genomen te Hillegom) voor het nieuwe, vlugge vervoermiddel bij den eersten, feestelijken rit. MevrJacq. Royaards-Sandberg is een kwart eeuw aan het tooneelzij heeft haar zilveren jubileum gevierd in een harer meest bekende rollen, als Badeloch zie foto) in de Gijsbrecht van Aemstel, welke dit jaar door het Schouwtooneel in den Amsterdamschen Stadsschouwburg werd gegeven Door een deurwaarder en de marechaussee te Deventer werd proces-verbaal opgemaakt tegen een inwoner van het Rielerwijk wegens het niet voeden van een paard. Het totaal uitgeputte paard werd ter beschikking gesteld van Dierenbescherming; men zal trachten het arme dier weer op krachten te krijgen. Het vordert. Nog één overspanning, en de Waal bij Zalt Bommel zal overbrugd zijn, waarna de pont en alle last, daaraan verbonden, zullen kunnen verdwijnen. Het werk, waarnaar een groot deel der Nederlanders met belangstelling uitziet, vordert nu snel. De voltooiing is in zicht. De leeuw wordt onttroond. Langen tijd heeft hij vanaf het oude raadhuis over Enschede gewaakt; nu het stadhuis wordt afgebroken, wordt hij van zijn hooge standplaats gehaald. Hij zal echter voor het nageslacht bewaard worden

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 3