No. 32 VRIJDAG 6 JANUARI 1933 999 De dactyloscopiede wetenschap en techniek der vingerafdrukkendie zulke belangrijke diensten verricht bij het opsporen van misdadigersis nu ook in dienst gesteld van de kunstgeschiedenis. Prof. Eibner, directeur van de afdeeling schilder-techniek aan de Technische Hoogeschool te München. zoekt tegenwoordig op beroemde doeken de vingerafdrukken der schilders, om aldus de echtheid van een schilderij te kunnen vaststellen. Prof. Eibner heeft o.a. den vingerafdruk van Albrecht Dürer (rechts) ont dekt op een kop op het linker luik van zijn beroemd Baumgartner altaar stuk. dat in de Pinakotheek te München hangt TECHNIEK De doodenkamer van de boe ken een practisch en nuttig product der moderne gifgas industrie. De boeken worden eenigen tijd in een ketel ge sloten, waarna een gas wordt toegelaten, dat de boeken niet aantast maar de insecten, welke boeken kunnen bederven, radi caal uitroeit. De stadsbiblio theek van San Marino (Cali- fornië) heeft het eerste instru ment van dezen aard in gebruik genomen. De diefstal-vrije kapstok is in Ber lijn uitgebracht. Het is een auto maat, waarmede de haken voor hoed en jas zoo afgesloten kunnen wor den, dat ze niet door een ander dan den eigenaar zelf weer afgenomen kunnen worden. Men kan de auto maat gebruikenna er een 10 pfen- nig-stuk in gedeponeerd te hebben. Goud uit lood. De Duitsche posterijen trekken ieder jaar belangrijke inkomsten uit oude telegraafkabels, die niet meer voor den dienst geschikt zijn. De oude kabels zijn echter goud waard; ieder jaar brengen op de verkooping de loodmantels van 't afgedankte materiaal tien duizenden guldens voor 't rijk op.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 7