Doe het electrisch Doe het electrisch Dat is de grootste zaligheid Licht en warmte krijg je nu Voor een krats per K.W.U. Doe het met electricifeit We namen dit over uit Ons Electriciteitsblaadje, dat de Zeeuwen gratis op de hoogte houdt van alle belangrijke gebeurtenissen op electrisch gebied. De muziek van dit liedje wordt door de P.Z.E.M. op aanvraag toe gezonden, zoowel voor piano als voor harmonie en fanfare. We zeiden toch reeds, dat de P.Z.E.M. een mo derne instelling was Zelfs de cabaretkunst wordt betrokken in een reclame-campagne, en dat is goed gezien. Dit blaadje vertelt overigens op onderhoudende No. 32 VRIJDAG 6 JANUARI 1933 - ie- •\-c wijze van de overwinning der electricitcit in Zee land. Wie de laatste nummers doorziet, is dadelijk overtuigd, dat het laatste jaar geweldige over winningen zijn behaald. Die wij de P.Z.E.M. van harte gunnen, niet alleen, en zelfs niet direct omdat de onderneming daardoor te beter zal ren- deeren, maar vooral, omdat de electriciteit van groot belang moet worden geacht voor velerlei. Hoe men deze zaak ook beschouwt, met het oog op economie, op hygiëne, op brandgevaar, we vinden slechts goede uitkomsten. En daarom hopen we van harte, dat de electri citeit in ons gewest haar stormloop zal weten door te zetten met licht, kooktoestellen, klokken, en wat dies meer zij. Van de Centrale zullen wij niets vertellen. De foto's die hierbij gaan, spreken een overduidelijke taal, en laten uitkomen, dat wij met onze ken schetsing „modern" niet hebben overdreven. Maar er waren ook Zeeuwen, die het groote belang van de electriciteit dadelijk inzagen, en daarnaar handelden. Zoo herinneren wij ons, dat er op Schouwen b.v. dadelijk eenige hofsteden werden geëlectrificeerd, ondanks den slechten tijd. die der gelijke moderniseeringen veelal pleegt tegen te houden. Oók waren er betrekkelijk kleine slagerijen, die onmiddellijk in aan merking wilden komen voor een electrische koelinstallatie. Ja, er waren zelfs Zeeuwsche huis moeders, die zonder aarzelen hun geliefde buzekachels opofferden aan de nieuwe geheimzinnige toestellen, die uitsluitend door een druk op den knop voor een aan gename warmte zorgden, en den arbeid van het koken zeer ver eenvoudigden. Dat wil in Zeeland toch wel iets zeggen 1 DOE HET ELECTRISCH De ouwe tijd heeft afgedaan met al z'n duisterheden, De walmende petrolielamp behoort tot het verleden, Geen oliestel voortaan Die hebben afgedaan. Die tref je straks alleen nog maar in het Rijksmuseum aan! De electriciteit is toch een boffie Electrisch zet je nou je bakkie koffie! Ja electriciteit Brengt veel gerieflijkheid En daarom is de leus van onzen tijd: Een heele staf administratief per soneel zorgt voor de boekhouding. Bij de ovens, van waaruit een helsche gloed naar buiten straalt. Vriendelijke dames verwerken de dage- lijksche correspondentie van het bedrijf. De nieuwe bouw der ovens,K waar de energie voor het ge heele bedrijf zoo economisch mogelijk wordt opgewekt. En men kan geheel en al instem men met het liedje van Louis Davids, waarvan we hier een stukje overnemen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 9