Zeeuwsche Omroep Opleving in de haven te Vlis singen, waar geleidelijk meer schepen komen bunkeren. VRIJDAG 13 JANUARI 1933 Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Uit Middelburg meldt men ons, dat de Provinciale Staten, in een aanval van vrijgevigheid, niet minder dan vierduizend gulden aan Gedeputeerde Staten schonken voor het motvrij maken van de Statenzaal. Als eerste gevolg van deze beschikking is er nu een beambte aangesteld, die bij motregen de vensters moet sluiten Een schipper uit Breskens heeft van 't Kruishoofd bij Groede, tijdens dikken mist, met zijn botter negen palen stukgevaren. De autoriteiten zijn ernstig ontstemd over deze gebeurtenis. Het schenden van „bepalingen" is dan ook ongeveer 't ergste wat gezaghebbers overkomen kan Te Goes loopen geruchten over de oprichting van een limo- nadefabriek. Men spreekt over kwast-vervaardiging op groote schaal. Daar in deze gemeente de belastingschroef in duizeling wekkende vaart wordt aangedraaid, zal men er dus weldra struikelen over de uitgeknepen citroenen I Walchersche tuinders klagen momenteel erg over de zoo genaamde draaihartigheid der bloemkool in de glascultuur. Men kan wel bespeuren, dat het jaar 1933 in het teeken der politieke verkiezingen staat. Uit Aardenburg seint men ons, dat een juffrouw, die nieuw jaarsbezoeken had afgelegd, in den Diomedespolder met haar fiets viel en een enkel brak. Zoo ziet men dus, dat het geven van een handdruk iemand heel best op een kapotten voet te staan kan komen Een speciale koerier uit Zuidzande kwam hijgend bij onzen zender aan met de boodschap dat in zijn woonplaats de derde tentoonstelling van nationale konijnen werd gehouden. De expositie is natuurlijk geopend met de blijde tonen van het onvergankelijk „Wien Neerlandsch bloed." Een achttal meisjes, zoo schrijft men ons uit Ovezande, hebben met gesloten busjes een inzameling gehouden ten bate van het Crisiscomité, welke bij opening 75,bleken te be vatten. De goochelkunst schijnt te Ovezande heel bijzonder te bloeien Een ongewone vertooning te Vlissingen. Een reuzen-wielrijderdie vooral de be langstelling van de jeugd trekt. Winter langs de Schouwsche wegen. Te Kwadendamme is eervol ontslag verleend aan den graf delver, die zestig jaar zijn functie zonder verzuim waarnam. De man verkeert nog in goede gezondheid, schrijft onze corres pondent. Niet altijd valt men dus in de kuilen, welke men voor anderen groef De heer N. Kievit gemeenteveldwachter teArnemnidenvierde dezer dagen onder groote belangstelling z*n 30-jarig ambts jubileum. De dorpsstraat te Heinkenszand met de veel besprokenhier niet zoo bijzonder opvallende boomen bij de Ned. Herv. Kerk, die thans gespaard zullen blijven. Toen te Vlissingen een spreker op een populairen avond begon te boomen over den wonderlijken bouw der Egyptische pyra- miden, riep een ontevreden toehoorder „Vertel ons liever hoe je een hondenhok timmert." De spreker was zeer onthutst. Wij in zijn plaats zouden ge antwoord hebben „Mijnheer, we wisten niet dat er zich een daklooze onder ons gehoor zou bevinden Tot de volgende week, dames en heeren Een vischventer behoort in Zeeland toch wel tot de zeldzaamheden. Meestal beoefenen de vrouwen dit vak. Zelfs de kleine spruit schijnt het op te merken. Winter langs de Goe- sche grachten.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 24