Éi Dr No. 33 VRIJDAG 13 JANUARI 1933 1031 Gevraagd kinderjuffrouw, jong van jaren, en in den omgang met kinderen ervaren, in een familie van den eersten stand, die pas terugkeert uit het buitenland. Gezondheid is de allereerste eisch, en goede afkomst, en gelijlccrwijs algemeene ontwikkeling, sterke moraliteit, verfijnde manieren en noeste vlijt. Er zijn vijf kinderen, van zes tot zestien, begaafder meisjes heeft nooit iemand gezien, en dan (om niet incompleet te zijn) een jongetje, pas begonnen aan 't Latijn. De dame moet de kinderen in alle vakken eener beschaafde opvoeding flink aan kunnen pakken. Zij moet Fransch spreken als een Parisienne, en de kinderen aan het gebruik dier taal gewennen, en tevens zorgen, dat zij wat Engelsch leeren, om het daarna met Duitsch te probeeren. Zij moet blijk geven van muzikaal talent, met piano en viool, en liefst ook harp bekend, en goed kunnen teekenen, terwijl zij, die niet onervaren is in de schilderkunst, de voorkeur geniet. Ook moet zij de kinderen dansen leeren, en gymnastiek (methode Von Vehren), maar vooral niet vergeten, volgens orthodoxe normen, het karakter der kinderen ie leiden en te vormen. Verwacht wordt nog bekwaamheid in naaien en verstellen, en dat zij graag in de huishouding te hulp zal snellen, zoo vaak de huisvrouw haar dit zal zeggen, en dat zij de beste getuigschriften kan overleggen. Voor nadere bijzonderheden is het adres Mevrouw Lastpak, Laan. van Maakwatvoort 6. Zij, die meer een hoog salaris begeeren dan een prettigen werkkring, hoeven niet te solliciteeren. M'. E. STANS. ,.P O 4

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 7