v z V M I E W.VERPLANKE BIERVLIET <o fy Zeeuwsche Omroep BURGEMEESTER No. 34 VRIJDAG 20 JANUARI 1933 Voorafgegaan door de muziekkomt de nieuwe burgemeester de gemeente binnen. Hallo 1 hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Uit Vlissingen meldt men ons, dat de Olympische kampioen hippische sport over eenige weken in het Grand Hotel zal op treden met een verhaal over en 'n film van de gebeurtenissen te Los Angeles. Verwacht wordt, dat deze cavalerie-officier eenige staaltjes van zijn rijkunst op 'n hobbelpaard ten beste zal geven. De Middelburgsche politierechter heeft in zijn laatste zitting niet minder dan vijf Sluisenaars moeten vonnissen wegens het uitdeelen van klappen op diverse burgerhoofden. Met den hoofdelijken omslag zal men in Sluis wel weinig moeite hebben 1 Men seint ons uit Poortvliet, dat onze koningin aan den burgemeester dezer gemeente een bedrag ter hand gesteld heeft voor het aankoopen van een wieg voor een behoeftig gezin. Wat anderen ook zeggen mogen wij vinden dat het koopen van wiegen 't meest geëigende werk voor 'n burgervader is 1 In de gemeente Nieuwvliet is gedurende 1932, zoo telefoneert men ons, geen enkel huwelijk gesloten. Iemand beweerde laatst, dat Nieuwvliet 'n onprettige plaats is. De feiten logenstraffen die beschuldiging. Het is bepaald een vrij-gezellige gemeente. Eenige verontwaardigde inwoners van Kamperland meldden ons, dat een winkelier aan alle Nieuwjaar-wenschende kinderen sigaretjes presenteerde, met het gevolg dat reeksen jongens, na groen in het gezicht geworden te zijn, deden wat alle beginnende rookers doen. Men vroeg ons verontwaardigd hoe of wij dit wel noemen zouden. Antwoord Misselijk Te Bruinisse is opgericht een mondharmonica-club met 31 leden, welke den naam van „Bravo" zal dragen. Erg attent voor ons gewest is dit niet. Men had toch even goed de keuze kunnen laten vallen op den naam „Zeeuwsche blauwen" Uit Goes vernamen wij, dat een onbekende gever 25 pond koffie heeft geschonken aan een organisatie ter uitdeeling onder de werkloozen. Alsof die menschen al niet genoeg op de koffie komen l Berichten uit Zierikzee spreken van heldhaftige pogingen, op Schouwen en Duiveland ondernomen, om de Zeeuwsche luchtlijn te behouden en uit Aardenburg ontvingen wij de tijding, dat bij 'n auto-botsing op het Schependammetje een dame door de voorruit vloog. De aviatiek wordt beslist populair in Zeeland Tot de volgende week, dames en heeren 1 De traditioneele optocht met paarden, waarmee de burgemeester wordt ingehaald. Als bijzonderheid vermelden we, dat geheel links de 80-jarige heer J. Wijffels den ruiterstoet opende, en werd geës corteerd door zonen en een kleinzoon. VAN Praalwagens volgen den auto van den burgemeester. De schoolkinderen in den stoet. Aankomst van den burgemeester bij het raad huis. De burgemeester stapt uit den auto. Van het bordes spreekt de nieuwe burgemeester de gemeentenaren toe en dankt voor de gebrachte hulde.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 25