BUITEN ONS LAND 3» 1058 VRIJDAG 20 JANUARI 1933 No, 34 Overstroomingsmoeilijkheden in het gebied van den Missis sippi. Groote uitgestrektheden werden door de Amerikaan- sche rivier onder water gezetwaar alleen de hoogst gelegen wegen nog eenigszins begaanbaar waren. Vracht auto s dienden als sleepbooten, om het verkeer met bootjes gaande te houden. De jonge Hongaarsche Ctari Balogh beroemt zich op den eigenaardigen titel van wereldkampioene-kruiswoord raadsels-oplosser. In zeven jaar loste zij ruim 9000 kruis woordraadsels op, waarmede zij o.a. een auto, een villa en een leeuwtje won. ivf": Het begin van een zwaar levenOp zeer jongen De Weensche politie staat leeftijd moeten de kinderen van circusartisten zich op scherp". In dezen half- reeds oefenen voor de kunststukkenwaarmede zij winterschen winter heeft het later het publiek verbazen. lederen dag brengt dit in Weenen herhaaldelijk ge- kleine Chineesje reeds uren door op het koord, om ijzeld en licht gevroren, waar- hee\ langzaam, de moeilijkheden van het moeilijke door de straten zeer glad vak van koorddanseres te overwinnen, iverden en vele ongevallen gebeurden. De politie moest in dezen tijd 'n soort hoef ijzers met scherpe punten dragen, om den dienst op de gladde straten beter te kunnen verrichten. Tijdens een heftigen brand in graanpakhuizen in New York ontsnapte de brand weer aan een groot gevaar, toen vlak vóór een der brand weerbooten plotseling een gedeelte van de muren in stortte op slechts enkele meters afstand. Op den achtergrond ziet men het pakhuis, dat geheel in rook en vlammen schuil gaat. Gevaren van de tegen woordige „sport" een opname van een snelheidswedstrijd met motorbooten in Calif or- i a nië. De motor van een der scheepjes ontplofte tijdens de dolle vaart; de bestuurder werd in het water gesltngera en daarbij nog bijna door een ander bootje geramd. Door een anderen deelnemer kon hij later worden gered.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 2