Zeeuwsche Omroep VRIJDAG 27 JANUARI 1933 1115 Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit verschillende plaatsen der provincie, dat de algemeene secretaris van de Vereeniging tot bevordering der bijenteelt in Nederland interessante lezingen over zijn bescherme lingen heeft gehouden en met klemmende bewijzen aantoonde, dat de bijen de beste bouwmeesters der schepping zijn. Wij hielden ze altijd voor de meest uitstekende journalisten 'n bij is immers overal „bij." De Middelburgsche politie heeft een zwerver aangehouden, die gestolen schoenen trachtte te verkoopen om aan reisgeld te komen. Het wandelen wordt zoo impopulair, dat zelfs een landlooper met energie zijn voetbekleeding ziet in te wisselen voor een spoor kaartje Het gemeentebestuur van Haamstede heeft aan de gemeente Brouwershaven een subsidie van f 5.verzocht voor de uitbrei ding en instandhouding van het vliegveld. Wanneer we deze geldsom beschouwen, moeten wij wel denken, dat het hier waarschijnlijk een vliegveld betreft, dat de vereeniging tot bescherming van dieren mogelijk heeft ingericht tot kuuroord voor invalide langpootmuggen. Kunstrijders De mooie ijsbanen op het platteland tusschen de weilanden woeden door vele schaatsrij- ders bezocht. Men seint ons uit Hulst, dat de politie zich op de iongste week- markt den geheelen voormiddag onledig heeft gehouden met het controleeren van aangevoerde varkens. Uit dezelfde plaats kwam het bericht dat B. en W. aan den raad een spoedcrediet aanvroegen voor het uitstoomen van veldwach tersuniformen Zes koeien van een landbouwer te Westdorpe zijn op eigen ini tiatief over de Belgische grens getippeld en door de douane in be slag genomen. De eigenaar zal waarschijnlijk slechts langs diplo- matieken weg zijn beesten terug kunnen krijgen. Het personeel van de Hollansche legatie te Brussel is in verband daarmede onmiddellijk een stoomcursus in het veedrijven gaan volgen. Uit Goes vernamen wij, dat de Singer-auto van een dijk gereden is. De inzittenden kwamen er heelhuids af. 't Was voor de firma Singer wel meer reclame geweest, indien er eenige wonden genaaid hadden moeten worden In Walcheren loopen geruchten, dat op een der tuinbouwbedrij ven een Duitsche vorst werkzaam is. Indien dit waar is, zal men hem wel de afdeeling boerekool toe vertrouwd hebben die is 't lekkerst, wanneer de vorst er over ge gaan is Men schrijft ons uit Graauw, dat onverlaten petroleum geworpen hebben in den regenbak van een ingezetene. Het ongemak, dat het groote gezin daarvan ondervindt, is reusachtig. De kinderen uit dit huisgezin hebben bovendien veel te lijden van de afgunst hunner makkertjes, die zich nog wel moeten wasschen Tot de volgende week, dames en heeren Jong en oud geniet. Een hardrijwedstrijd op de prikslee Is 't effen fijn op 't ijs!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 25