ft No. 35 VRIJDAG 27 JANUARI 1933 1115 3R De Zuntsecsche voetbalploeg, welke Holland een 02-nederlaag toebracht. SPORT VAN ZONDAG De wedstrijd tegen de zonen van Willem Teil is er niet een van bijzondere beteekenis ge worden. Indien wij ons deze ontmoeting over eenige jaren nog herinneren, dan zal dit voornamelijk zijn in verband met de eigenaardige omstandigheden waaronder gespeeld werd en door de kou die er in ons steenen Stadion is geleden. Het spel zelf heeft maar heel weinig indruk kunnen maken. De Zwitsers hebben met de traditie gebroken en Holland in „eigen huis" een nederlaag toege bracht. De overwinning van onze gasten was verdiend, hoewel, wanneer men waarde hecht aan de meerderheid van één der beide teams in het veld, Zwitserland zeker niet met twee doelpunten verschil diende te winnen. Echter, een voetbal is nu eenmaal een rond ding, hetgeen duidelijk bleek, toen de onzen een paar maal tegen den binnenkant van den paai schoten, zonder verder resultaat, en ook wel door de wijze waarop de overigens uit stekend werkende Sèchehaye het Zwitsersche doel wist schoon te houden. Zonder al te veel critiek te willen of kunnen uitoefenen op het spel van onze verdediging en middenlinie moeten ons over de aanvallers toch een paar woorden van het hart. Dat de Zwitsers twee doelpunten scoorden, al waren ze dan ook beide van een min of meer eigenaardig maaksel, is niet zoo vreemd, doch wel opvallend is het dat onze voorhoede, „versterkt" nog wel met het kanon Lagendaal, geen enkele maal het doel der tegenpartij vond. Het „geval" Lagendaal is ons trouwens niet erg duidelijk. In de laatste wedstrijden waarin v. d. Broek de middenvoorplaats bezette, ging het v Het Nederlandsch elftal leed Zondag een 02-neder laag tegen de Zwitsers. Onze spelers, staande o.l.n r. Adam, Anderiesen, Bonsema, Van Run, Pellikaan, Lagendaal. v. d. Meulen (gedeeltelijk zichtbaar). Van Nellen, Weber. Knielend Van Heel en Nagels. ooit tevoren, tot men er op een gegeven moment de lucht van kreeg dat Lagendaal van idee veran derd was en men toen verder alleen maar dacht aan de juweeltjes van doelpunten, welke de lange Rot terdammer in Parijs en in Antwerpen had gescoord. Daarmede was het pleit voor de T.C. beslecht. Men voftd het raadseltje met de 16 spelers uit, doch Lagendaal's plaats was van tevoren even zeker als die van v. d. Meulen of v. Heel, om er maar een paar te noemen. En nu heeft Lagendaal gefaald, hopeloos ge faald, zooals hij het in Amsterdam eigenlijk steeds deed. Trouwens, de capaciteiten van Lagendaal zijn nogal „beschrankt." Hij is een knap schutter en een goed spelverdeeler, doch zijn gebrek aan tempo is te opvallend en wreekt zich zoowel bij het schieten als bij het verdeelen van het spel. Hierbij komt nog, dat men over het algemeen te veel van Lagendaal verlangt en als hij dan faalt is het al spoedig „hopeloos." Bovendien maakte Adam Zondag de tactische fout om bij een achterstand van onze ploeg toch Entourage bij HollandZwitser land. Een Amsterdamsch post- besteller is ook maar een mensch. Misschien had hij zijn koude vin gers niet gevoeld, als er wat meer gang in den Hollandschen aanval gezeten had. goed. De P.S.V.'er toonde zich een snel en uiterst doortastend aanvaller, die bovendien nog over een goed schot beschikte. Eigenlijk ging het in den Hol landschen aanval beter dan PechEen hard schot van La gendaal (één der weinige goe de van zijn voet ketst tegen den paal, waarna de bal in het veld terugkomt. Spet- kiek uit de match Holland- Zwitserland. De Zwitsersche keeper Sèchehaye is Bonsema te vlug af. Door zich lang uit op den grond te werpen ontneemt Sèchehaye Bonse ma 'n fraaie kans. maar steeds te ver achter te blijven huizen. Wij weten dat onze rechtsbinnen daar bergen werk verzet, doch Zondag werd hij op de allereerste plaats vóór verlangd, al was het alleen maar om Lagendaal te kunnen bijspringen. De overige aanvallers hebben zich behoorlijk geweerd, zonder ook maar een moment tot dave rende dingen te komen. Bonsema is een knap voetballer, zonder meer, doch de Groninger had in elk geval de verdienste, dat hij met v. Nellen een vleugel wist te vormen. Juist omdat Adam steeds tientallen meters achter was te vinden, kon Nagels ook niet tot normale prestaties ko men. Het aantal voorzetten van zijn voet was tenminste heel wat kleiner dan we dit gewoon zijn. Wij gelooven dat men in den volgenden wedstrijd v. d. Broek wel weer zal opstellen. Veel verande ringen zijn er overigens niet te wachten om de eenvoudige reden, dat er weinig keuze is.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 27