De tijd, dat de men- schen maar moes ten zien dat ze hun afval wegkregen, ligt nog niet in zoo'n erg grijs verleden. Er zullen nog veel ge meenten zijn, waar men weliswaar 'n terrein heeft, waar de afval heenge bracht moet worden, maar waar de gemeente zelve nog niet optreedt als or ganisatrice van een op haaldienst. Daar staat tegenover, dat de grootere gemeenten met den tijd zijn meege gaan, en dat daar de ge meentereiniging gewor den is tot een belang rijken bedrijfstak. We hadden b.v. eens het voorrecht, om onder deskundige leiding den reinigingsdienst in Rot terdam te zien function- neeren, en het bedrijf in zoo'n stad is werkelijk geen kleinigheid. Maar ook in de grootere Zeeuwsche gemeenten gaat de gemeentereini ging eischen stellen en brengt zij problemen. Dit laatste vooral. Het is nog niet zoo eenvoudig om een dergelijk bedrijf doelmatig te organiseeren, en men zit ook veelal met de moeilijkheid, waar met het vuil te blijven. Want als men ziet, wat er zoo dagelijks met Een betrekking bij den ge meentereinigingsdienst is somtijds een baantje met veel onaangename zijden (Goes). Dat neemt niet weg. dat de chauffeur van den Vlissingschen reinigings dienst als een koning froonf achter het stuur van zijn modernen vuilauto. karrevrachten in een klein stadje al niet weg gaat, dan voelt men dadelijk, dat hier een groote moeilijkheid zit. Veelal liggen de stapelplaatsen van vuil daar, waar men begon, toen de stad nog niet haar groote uitbreiding had. Terwijl zoo'n terrein aan een begaanbaren weg moet liggen, mag het weer niet te dicht in de buurt zijn van drukke verkeers wegen en van de bebouwde kom. Echter breidt deze laatste zich veelal uit, en komen de terreinen in het gedrang. Zoo is dit b.v. min of meer in Goes het geval. Of het daartoe aangewezen terrein het meest doelmatige is voor vuilverbranding, is nog een vraag, die niet gemakkelijk te beantwoorden zal zijn. Wel echter mag het weinig aanbevelenswaar dig heeten, dat de nieuwe gemeentelijke sport terreinen, waarmede men thans als object voor De karrevrachten vuil, die dagelijks naar de vuilnisbel ten verhuizen (Middelburg).

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 8