Een die zich verdienstelijk maakt. Goesj No. 35 Bij de stallen van de Middelburg- sche G. R., die, ofschoon minder modern dan te Vlissingen, toch over een keur van wagens en paarden beschikt. VRIJDAG 27 JANUARI 1933 werkverschaffing begonnen is, onmiddellijk aan de terreinen grenzen, waar de gemeentelijke afval wordt verbrand, vooral niet, omdat de ligging zoodanig is, dat de wind rook en stank naar deze terreinen brengt. We vermoeden, dat men met deze moeilijkheid wel wat te weinig rekening heeft gehouden, en het is lang niet uitgesloten (dit in verband met nog andere factoren, die hier echter niet behandeld kunnen worden) dat ver schillende vereenigingen de oude velden zullen prefereeren boven de nieuwe. In ieder geval staat vast, dat de terreinen voor vuilverbranding zoo weinig mogelijk hinderlijk dienen te zijn gelegen. In verband met de sport terreinen is deze kwestie te Goes thans weer min of meer actueel. Trouwens, de reinigingsdienst heeft het den laatsten tijd toch hard te verduren gehad, in verband met de wisseling des jaars. Zooals men weet, is het de gewoonte, dat veel personen, welke in een of andere geregelde be trekking staan met de burgerij, dien dag een Nieuwjaarsfooi ontvangen. Daar is o.i. ook niets tegen, omdat b.v. krantenbezorgers, gemeente werklieden, enz. enz. dikwijls voor den burger meer doen dan strikt genomen hun voorgeschre ven plicht is. Vooral geldt dit voor den reinigings dienst. ledereen is vrij in het niet dan wel geven, en daarom is deze zaak er dan ook een, die aan de publieke willekeur dient te worden overgelaten. Nu publiceerde een der Zeeuwsche dagbladen een ingezonden stuk, waarin aanbevolen werd, den gemeentewerklieden geen fooien meer te geven, daar deze lieden toch een vaste betrekking hadden. Terecht is daarna door een lezer gewezen op het feit, dat ieder dit voor zichzelf moest uitmaken, terwijl hij ook naar voren bracht, dat een betrek king bij den gemeente-reinigingsdienst een baantje is met veel onaangename zijden. Zoo is het inderdaad. Het is niet prettig, altijd te moeten wroeten in allerlei vuil en afval. Wij kunnen het ons best be grijpen, dat er velen zijn, die een mindere betrek king niet voor 'n baantje bij dezen dienst zouden willen ruilen. En ik be grijp ook den burger, die dit beseft, en die op Nieuwjaarsdag in de beurs tast, om van zijn waar- Wet laatste vrachtje. t Vlissingen) altijd nog wel iets (Vlissingen) deering voor dezen tak van dienst op stoffelijke wijze te doen blijken. Leve de vuilnisman zou ik in een bui van hoog gestemde waardeering bijna uitroepen. Maar't kan ook wat kalmer, hoewel 't een feit is, dat dit baantje best nog wat beter betaald zou kunnen worden. Dat men ook in Zeeland in dezen tak van dienst met zijn tijd meegaat, zullen de foto's kunnen bewijzen. Meerdere moderne apparaten werden de laatste jaren ingevoerd. En we mogen ons gelukkig prij zen, dat zooveel gemeentebesturen het belang van - een goed geoutilleerden hygiënischen dienst voor stad en land ten volle beseffen 1 En ook onder de resten op de vuilnisbelt is er dat waarde heeft.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 9