a 0* puntig is uitgesneden. Daaronder vervolgens drie schou derstrookjes boven elkaar aan eenzelfden band, welke gegarneerd is met bloemen. Geheel onderaan 'n schouderkapje, afgezet met bloe men; deze strookjes kunnen gezet worden op een japon van verleden jaar, en deze is weer modern. De bloemen kunt u per toefje koopen. EENICE VOORBEELDEN n het moderne huis, vaak zeer beperkt van afmetingen, moet men wel zeer doordacht te werk gaan met het meubi- leeren, wanneer men tenminste wenscht, dat de kamers be woonbaar zullen zijn. Langzamerhand is het de gewoonte geworden, om alles pasklaar te maken voor het moderne huis. De uitrusting, hetzij verplaatsbaar, hetzij ingebouwd, is naar maat gemaakt. Alles is speciaal geconstrueerd en het past precies en is ge schikt voor de ruimte, die het zal innemen. Verschillende flatwoningen geven een voorbeeld het meubel werk past als een costuum naar maat. De eetkamer op onze teekening, 321/2 M., is zeer klein inderdaad. Hoe men in zulk een kleine kamer zitplaatsen voor 5 of 6 personen kan hebben, toont u het voorbeeld. Dit is alleen mogelijk met ingebouwde meubels. Er is 'n vaste zitplaats aan één kant van de ka mer, half cirkel- of hoef ijzervormig; het opdienen geschiedt van den voor kant. Langs den tegeno ver gestelden muur is 'n ingebouwd buffet met een spiegel er boven. Het buffet is zeer prac- tisch met vier kasten en een rij planken, met glas belegd voor practisch ge- erlichting is ook GARNEER UW KLEEDINC MET BLOEMEN loem-garneenng is nieuw voor avondkleeding, zoowel als voor de nieuwe zomer-modellen, en het maakt meer dan ooit vrou welijk op de japon met strookjes, volants en kanten. No. 1 laat u een hoedje zien met bijpassende shawl, ge maakt van witte crêpe zijde met witte of rose bloemen ge garneerd de shawl is in het midden tot een smallen band gemaakt door fijne ingestikte plooitjes. We maken haar van dubbele zijde. De band voor den hoed wordt op dezelfde ma nier gemaakt, terwijl de bol den vorm krijgt, door de uitsnijdingen samen te voegen, en naar binnen met een smal naadje af te naaiende bol is van wit zeemleer, de rand is evenals de shawl van crêpe zijde, de bloemen voor de shawl maakt u om een gazen band, welke om de ein den geschoven kan wordenhet dopje krijgt eenzelfde gar- neering. Daarnaast zien we een korte schouder cape vooravonddracht, gemaakt van zwart of wit velours chiffon of velvet, met witte bloe men gegarneerd. Het model der cape is cir kelvormig met een cir kelvormige halsuitsnij ding, terwijl de sluiting belangwekkend en ongewoon. In ieder van de vier hoeken der kamer is 'n holle kwart kolom, welke de draden verbergt, en van boven, in plaats van een kop, zijn paneelen van melkglas aangebracht, welke de kamer met een perfecte regelmaat verlichten, zon der schaduwen. Het vertrek lijkt grooter, doordat alle hoeken en wanden verlicht zijn, hetgeen niet het geval is met één licht uit het midden. Onder nog een voorbeeld van een kamer, tegelijk eet- en zitkamer. De voorkant van de hoekkast, waarin verschillende benoodigdheden keurig zijn gerangschikt, is neerklapbaar en kan als tafel dienst doen. De inbouwsels naast den schoorsteen zijn van boven voor boekenplan ken benut, onder zijn ondiepe kasten. Het geheel is een geschikte oplossing voor een kleine kamer. D. D. L

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 18