Zeeuwscke Omroep VRIJDAG 3 FEBRUARI 1933 Het dames-comité can den bazar, die te Middelburg viyor de voetbalvereeni- ging Middelburg werd gehouden. ^\Nog een kiekje van de huisvlijttentoon- stelling te IJzendijke. die aldaar van 21 29 Januari werd ge houden en druk be zocht werd. Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- sch n Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Oostburg, dat in hotel „Commerce" een tent; instelling is gehouden van postduiven in zes ver schillende klassen. Het zevende leerjaar is onder deze schrandere dieren na- tu irl-'ik onbekend TJit Waarde seinde men ons bijzonderheden over het nieuw ste soort jubilé in Nederland. Een inwoner aldaar is n.I. voor de 25ste maal geopereerd. De wonde is met zilverdraad ge hecht. In de verwachting dat hier nog eens 'n „goud op snee" op zal volgen, heeft de Nederlandsche chirurgenvereeniging haar grooten begunstiger alvast het eere-lidmaatschap van den eersten rang verleend. Uit Wemeldinge bereikten ons vage berichten over fanfare- korps-prestaties bij de installaties van den nieuwen burge meester. Wanneer wij het goed begrepen hebben, moet het misgeloopen zijn met het blazen van onze twee nationale liede ren, welke op het program stonden. Tegenwoordig, met dien tarieven-oorlog, ligt het wel voor de hand, dat het „Wien Neêrlands bloed" zich niet zonder strubbeling laat vermengen met het Duitsche bloed uit het „Wilhelmus." Onze correspondent te Terneuzen schrijft, dat een schip met kunstmest in zinkenden toestand de gemeente-wateren is bin nengesleept. Men verwacht nu, met veel redelijkheid, een opbloei van Terneuzen als havenplaats. Men meldt ons uit Vlissingen, dat een vroede vader in de jongste raadszitting den burgemeester dank bracht, omdat die een huis voor zichzelf heeft laten bouwen. Bij dakloosheid van den eersten burger der stad zou de raad ook maar leelijk zitten voor de kwestie hulp aan onbehuisden! Het ledige motorschip „Louis," zoo telegrafeerde men ons uit Bath, is omhoog gevaren en blijven zitten. Zeker in een kattenkroegje aan den Melkweg 1 de plaatselijke ijsclub den naam Te Driewegen heeft men gegeven van „Spoorzicht.' Dat is bepaald om de leden in de kwakkelwinters er aan te herinneren, dat er nog andere gelegenheden zijn om mee te rijden dan de schaatsen. In Middelburg is een dame gesignaleerd, die zulke verschrik kelijke winterhanden en -lippen heeft, dat zij veel kans maakt om het Europcesch record hoogspringen op haar naam te brengen. Te Ierseke werd dezer dagen een afdeeling gesticht van de „Tzja." Niezers van alle landen vereenigt u De raad van Koewacht heeft wederom niet kunnen besluiten een geneesheer binnen het dorp te halen. Hier spiegelt men zich zacht aan het Sluiskilsche voorbeeld. Men had daar nog nauwelijks een dokter in de gemeente, toen er al een nieuw kerkhof noodig was Hier is nu niets meer aanwezig. Tot de volgende week, da- Op Maandag 30 Januari j.l. mocht de heer Leendert Verseput, Renesse's oudste inwoner, zijn 95sten verjaardag in goede gezondheid vieren. No. 36 De mosselvangst was wegens de vorst stopgezet. De mosselschepen in de haven van Tholen vastgevroren.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 25