Zeeuwsche Omroep No. 3/ VRIJDAG 10 FEBRUARI 1933 1177 Nu is het de tijd, dat de Zeeuwsche boeren hun graan voorraden aan de handelaren afleveren. Drukke levering aan de kade te Middelburg. Ook te Goes heerscht bij de pakhuizen groote drukte van graanaanvoer. De molenaar van Ga- pinge op z'n malenden molen aan het werk De Ned. Reisvereeni- jMft ging, afd. Walcheren, heeft op Vrijdag 3 Februari feestelijk 20-jarig bestaan gevierd met het opvoeren van het blijspel „jan OngelukBestuur en spelers na afloop in de bloemetjes, in de groote zaal van hotel Brittania te Vlissingen. Hallo hallo hier is de persdienst v; schen Omroep. Het verder vertellen welken vorm ook, is geoorloofd. den officieelen Zeeuw m deze berichten, i: De vorige week vergaderde te Goes de vereeniging van oud-leerlingen van land- en tuinbouwcursussen in onze provincie. Het bestuur van deze bekende Zeeuw sche vereeniging poseerde voor ons. Nabij Dishoek worden nieuwe terreinen voor den Vlissingschen parkaanleg gereed gemaaktOver zicht van den ruimen aanleg achter den beroemden Boulevard, die op den achtergrond zichtbaar is. Men meldt ons uit Oostburg, dat er weinig belangstelling ,De huizen van den weduwnaar", waarmee het ensemble-Frits Bouwmeester optrad. De huizennood is radicaal voorbij Uit Tholen wordt ons geseind, dat de politie proces-verbaal opmaakte tegen een man, die twee vechtende honden scheiden wilde door ze met een mes te bewerken. De spreekwoordencommissie uit de samenwerkende oudheid kundige vereenigingen heeft nu besloten, het bekende gezegde hondenruzie als volgt te wijzigen „Twee honden vechten ondereen 'n derde steekt ze in het been." Te Brouwershaven, zoo vernamen wij, mochten motorvaar tuigen erin slagen, het ijs in de haven te vermorzelen. De visschersvloot kan nu weer uit en in, wat de gezelligheid het dorpsleven zeer verhoogt. Ja, als 't ijs eerst maar gebroken is, wordt het overal prettig Uit vele plaatsen in Oost Zeeuwsch Vlaanderen bereiken tijdingen over het uitbreken van griepverkoudheden. De gezondheidscommissie heeft onmiddellijk een actie bij de regeering ondernomen, om de contingenteering doeken opgeheven te krijgen. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben wederom een proeftocht gemaakt met de nieuwe ongeluksferryboot „Prins Hendrik". Uitslag beschadiging van pontons en slagzij. Naar verluidt, zal een derde proeftocht worden gehouden wanneer Gedeputeerde Staten uit lichtgewicht-politici zijn samengesteld. Mocht dit nog lang duren, dan hoopt men het vaartuig drijvend te kunnen houden, door uitsluitend met ladingen kurk te varan. Te Oostkapelle is opgericht de ijsclub „De halve maan". Aanvankelijk had men het hart verpand aan den naam „De volle maan", doch om haarwater gebruikende ingezetenen niet te grieven, heeft men vijftig procent van zijn verlangens laten vallen. Op de Zeeuwsche hoofdwegen, zich voortbewegende in de richting Middelburg, is verscheidene malen een vrachtauto gesignaleerd, die zwaar beladen was met kruiwagens. Zooals men weet, zijn er eenige goede burgemeestersplaatsen in Zeeland vacant. Uit Wolfaartsdijk telegrafeerde men ons 'n begin van brand in een bedmatras. De brandweer heeft men echter niet behoeven te ontbieden. Bij hooibroei in zeegras is de plantenziektekundige dienst uit Wageningen dan ook meer op zijn plaats Uit Hansweert meldt men ons, dat de gemeente-veldwachter een gedenkwaardig dienstjubileum vierde, te welker gelegenheid burgemeester Gul hem een zilveren potlood offreerde. Het vorige bericht was reeds afgezonden, toen men ons na- telefoneerde, dat de burgemeester niet Gul, maar Mul heet. Luisteraars met attentie zullen de vergissing wel dadelijk opgemerkt hebben 1 Hier is nu niets meer aanwezig. Tot de volgende weck.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 25