ZeeuWsche Sport No. 37 VRIJDAG 10 FEBRUARI 1933 1179 De Zeeuwen op weg naar het kampioenschap der 3e klasse A. Zondag werd Hulst met 7—1 ver pletterd Kiekje uit deze match voor het doel der Zeeuwen, die een aanval der Hulster voorhoede afslaan. Zaterdag vertrokken onze Hollandsche schaatsenrijders met den dienst der Luft Hansa van Schiphol naar Noor wegen om daar op 18 en 19 dezer deel te nemen aan de wereldkampioenschappen. Sonja Henie maakte toevallig de reis mee. Van links naar rechts: piloot Lindow. R. Koops, J. Langendijk. T. Hooftman, Sonja Henie. trainer H. Waulo. L. Dijkstra en S. Heiden. Middelburg heeft ook in de tweede ontmoeting tegen Eindhoven geen beslag op de zoo hard noodige puntjes weten te leggen. Met 'n 5-2- nederlaag bewees Middelburg een goeden dienst aan B.V.V., dat evenals Middelburg 14 wed strijden heeft gespeeld en hetzelfde puntenaantal bezit als de Groen-Witten, n.l. 9. Het spant er geducht bij den strijd om van de onderste plaats weg te blijven. Het valt evenwel niet te ontkennen, dat Middelburg met veel pech te kampen heeft, daar ook in dezen wedstrijd de groote stuwkracht in het elftal, Vogel, weer geblesseerd raakte en vervangen moest worden. Verhulst, een jong speler, die zich juist goed heeft ingewerkt, was niet van de partij wegens een opgeloopen blessure, terwijl J. Leijnse om dezelfde reden niet op volle kracht kon spelen. Alles bij elkaar genomen dus weer een pechdag voor de Middelburgers, die op deze wijze wel de sterkste candidaten voor de onderste plaats worden. Het zou jammer zijn voor de Zeeuwen, dat zij hun eerste-klasseschap reeds na één seizoen zouden moeten afstaan. Zij zullen zelf echter inzien, dat het er op deze wijze niet komt en daarom is't hun taak de resteerende wedstrijden nog eens dub bel hard aan te pakken. Het zal met miniem verschil zijn, maar den dans kan nog ontsprongen worden. In de tweede klasse heeft Vlissingen zich op de tweede plaats gehandhaafd, door R.B.C. te ver slaan. Weer een mooi staaltje van de Vlissingers, die op deze wijze Hero trouw volgen. Het verschil van 4 punten is echter tamelijk groot, hoewel de kans nog niet verkeken is. Volhouden tot het laatste is het parool. Er zijn voor beide partijen nog 7 wedstrijden te spelen en daarin kan nog heel veel gebeuren. Terneuzen was tot werkeloosheid gedoemd, om dat Breda niet is opgekomen. De moeilijke ver bindingen tusschen Noord-Brabant en Zeeuwsch Vlaanderen nopen er de Brabanders toe per auto over België naar Terneuzen te komen. De Breda- naars hadden een wat onwillig voertuig gekozen, zoodat zij eerst om ongeveer 4 uur Terneuzen be reikten. Er is, dunkt ons, aanleiding tot veront schuldiging, doch de K-N.V.B. zal wel vasthouden aan haar regel, dat van de officieele reisgelegen- heden gebruik gemaakt moet worden. In dat geval komen twee verliespunten op rekening van Breda. Het is wel heel droevig gesteld met de ver bindingen tusschen Zeeuwsch-Vlaanderen en ove rig Nederland op het oogenblik. Speciaal ook de voetballers worden er sterk door gedupeerd. De bootverbinding Vlissingen-Terneuzen is, door een vergissing van een paar Statenleden, waar onder een in sportkringen niet onbekende, op Zondag stopgezet. Het gevolg is, dat men de on mogelijkste reizen moet maken om in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen te kunnen komen op Zon dag. Sommige plaatsen zijn ongeveer onbereik baar geworden. Als daartegen geprotesteerd wordt, zullen ook de Voetbalbonden en vereenigingen zich moeten laten hooren, daar hun belangen er heel sterk bij betrokken zijn. In de derde klasse valt ons allereerst de uitslag van den wedstrijd tusschen De Zeeuwen en Hulst op. Een 71-overwinning voor De Zeeuwen is wel een groote verrassing. Dat Hulst 'n zwaren tegenstand zou ontmoe ten, hadden wij wel ver wacht, doch een zoo groote overwinning niet. De Zeeuwen gaan in het Vlissingsche voetbal-le ven, zoowel wat kwaliteit als kwantiteit betreft, steeds meer invloed krij gen. Dat wordt zware concurrentie voor Vlis singen. Zeelandia heeft in Hansweert niet ge faald en met een 42- overwinning haar positie gehandhaafd. De Zeelan- dia-mannen kunnen zich langzamerhand op extra Vergeefsche moeite! De keeper van Hulst doet een wanhopige poging om het harde, lage schot te stoppen, doch hij slaagt hierin niet. Spelmoment uit den wedstrijd De Zeeuwen-Hulst op Zondag j.l. De wedstrijd De ZeeuwenHulst. Spelmoment uit deze ontmoeting voor het doel der bezoekers. wedstrijden gaan prepareeren, dunkt ons. Tot slot de overwinning van Axel op de Middel burg-reserves. Met niet minder dan 110 bleef Axel in de meerderheid. Wat daarvan te zeggen In de allereerste plaats wel dat het Middel- burgsche reserve-team uiterst zwak moet zijn. Voor het eerste elftal geen al te goed voor uitzicht. Verschillende velden hebben wij j.l. Zondag bezocht. Zij schenen met elkaar te wedijveren in modderigheid. 't Meel fabriek-terrein spande wel de kroon, waar het een geduchte modder poel was. Het veld van De Zeeuwen was beter, doch als er drie wed strijden op gespeeld worden per Zondag, is het voor den laatsten wedstrijd ook geen „voet- baP'-veld meer. De Gemeentelijke Sportterreinen te Middelburg waren nog in de beste conditie, terwijl ook het Vlissingen-veld bespeelbaar was.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 27