R E/y Av'l' W\ - No, 37 VRIJDAG 10 FEBRUARI 1933 1139 In de politiek moet men geluk hebbenvindende republikein- sche kamerleden der Vereen Statenen daarom hebben zij zich 'n mascotte aangeschaft evenals voetballers, vliegers, wielrenners en wereldreizig zoo*n gelukspoppetje koopen. De afgevaardigden van 't volk der Amerikanen dreven de dwaasheid zelfs zoover, dat zij hun mascotte, een jongen oli fant, naar 't Capitool brachten in de overtuiging, dat zij nu wel geweldig veel geluk in de kamer zullen hebben. Eenigen tijd geleden liet iemand in Lyon de funda menten voor een huis leggen. Tegen den tijd dat de kelder van het nieuwe huis klaar was, waren zijn nancieele omstandig heden door de laise zoo slecht ge worden, dat hij het huis niet verder kon laten bouwen. Hij heeft er nu een pri mitief dak op laten zetten en woont thans in den kelder. Ook bij ski-wedstrijden vindt men het niet goed. eer de snelheid zoo hoog mogelijk is opgevoerd. Er werden zelfs al snelheden van 140 K.M per uur bereikt. Men gebruikt daarbij zeer lange ski's, ter wijl de man op den rug 'n puntigen gummizak draagt den weerstand van de lucht zooveel mogelijk te verminderen, en die dus den- zelfden dienst doet als de stroomlijn-bouw van race auto's Pool-land schap in Duitschland. De felle vorst legde ook den Rijn vast verschillende plaatsen kon men de breede rivier te voet oversteken, dwars door een miniatuur-pool - ijsveld. Een jong Münche- ner beeldhouwer schiep dit imposante werk van een Ro- meinschen wagen renner van sneeuw en ijs in een park te München.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 7