ENLE Nieuwe Partjsche ensembles De mode van de contrasteerende kleuren 120 2 Voor het komende voorjaar vinden we in de nieuwste Fransche modebladen ensembles in allerlei verscheidenheid. Tailleurs maar ook halflange mantels, welke zoowel gedragen worden bij Oranje en bruin gestreept crêpe vormt het materiaal van dit elegante toilet. rok met blouse als bij japonnen van dezelfde stof. Dan zijn er zeer élegante ensembles van japon nen met bijbehoorende lange mantels, niet van een en dezelfde stof, maar met 'n garneering uit het materiaal van de japon, welke erbij gedragen wordt. Zoo is er, bijv., een fraai toiletje in twee tinten blauw, met hooge wijde manchetten. De drie kwart lange mouwen van den bijbehoorenden donkerblauwen mantel vallen onder de manchetten van de japon, terwijl een, bij wijze van das, op den schouder vast gehechte strik, in de stof van de japon, de saamhoorigheid nog meer accen tueert. Een geruite japon, 'n overgooier vormend over 'n effen bovenstuk en dito mouwen, heeft ter be geleiding 'n effen mantel, met rechts 'n grooten effen revers en links 'n geruite das, welke met 'n knoop op den revers is vast gehecht op den rechter schouder. Weer 'n ander toiletje van be drukte stof heeft 'n langen mantel in de bijbehoorende effen tint, met ballonmouwen welke slechts tot aan den elleboog reiken. Hieronder komen de met op- waaisels versierde nauwsluitende manchetten van de japon te voor schijn. De mantel valt enkel in de taille, waar hij met één knoop gesloten wordt, even over elkaar, zoodat daarboven en daaronder 'n goed deel van de japon te zien komt, te meer nog omdat de mantel 'n goede handbreed korter is dan de japon. Dan is er de mode der groote kleu- rencontrasten. Men vindt bij de nieuwe collecties allerlei vreemde Een jeugdig toiletje in de nieuwe koffiekleurige tint met wit kraagje en witte geborduurde handschoenen. Klein hoedje en bijbehoorende tasch in donkerder tint bruin. kleurencombinaties. Zwart en wit natuurlijk en marineblauw met rood, maar ook, bijv., bordeaux rood met zacht rose. Van afstekende kleur kan wezen de hals- garneering, mouwgarneering en 'n zeer breedc ceintuur, ofwel 'n bovenstuk met ceintuur, ofwel mouwen met aangeknipte epauletten en ceintuur, ofwel vest en manchetten. Ook draagt men over- gooiers over blouses van geheel andere stof en kleur. Bij onze mouwen speelt eveneens de twee- kleurenmode 'n groote rol. Sommige mouwen hebben 'n wijden ballon of 'n zeer wijd uitvallende strook bij de ellebogen in afstekende kleur. De mouwen zijn meestal lang, ofwel ze reiken tot 'aan den elleboog. Over het algemeen worden de japonnen aan den hals hooger gesloten dan tot dusver. Onze eerste afbeelding vertoont een elegante japon in het nieuwe strepenpatroon. De bruin en oranje strepen vormen de japongarnecring door de wijze waarop ze zijn aangewend. De taille heeft 'n paar schuine opnaaiscls en wordt boven dien versierd door 'n strik met effen bruine lussen. De zeer moderne mouwen zijn wijd bij de ellebogen en zeer nauwsluitend bij de polsen. Klein bruin hoedje. Geheel anders zijn de mouwen van het tweede toilet, een créatie van het Parijsche modehuis Bruyère. Deze japon van zwart crêpe croquiniol heeft een eigenaardige taille-garneering, waarbij de ruimte in het midden samenkomt onder 'n platte plooi. De lange mouwen hebben geborduurde strepen in rood en wit. Het toiletje van onze derde afbeelding werd ontworpen in crêpe de chine van 'n nieuwe koffie kleurige tint. De halflange mouwen zijn van 'n eigenaardige coupe, 'n Plat liggend wit kraagje siert de kleine halsopening van dit jeugdige toiletje, waarbij de witte geborduurde hand schoenen zich keurig aansluiten. Het elegante kleine hoedje is, evenals de bij behoorende tasch, van een donkerder kleur bruin dan de japon. Japon van zwart crêpe croquiniol. Lange mouwen met geborduurde strepen in rood en wit.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 18