De monniken herstellen zelf de telefoongeleidingen naar het dal, die dikwijls door sneeuwstorm en lawines beschadigd worden. No. 38 VRIJDAG 17 FEBRUARI 1933 1207 De paters van St. Ber nard, die op de hellin gen van den Himalaya op 4000 M. hoogte een klooster zullen stichten, bij hun vertrek van Ge- nève voor de lange reis naar hun bestemming over China en Tibet. In de hal van 't kloos ter is Barry opgezet de beroemdste Sint Bernardshond. die 40 menschen in de sneeuw het leven heeft gered. Het dier werd tijdens een sneeuwstorm neer geschoten door *n uit- geputten reiziger, die den hond voor een tvolf aanzag. De menschenredders. hun geblaf de klooster lingen naar de plek bren gen. waar 'n verdwaalde of ingesneeuwde berg- reiziger in nood is. Iedereen, zonder onder scheid. wordt in het klooster gastvrij ont vangen en, wanneer noo- dig, verpleegd voor vrouwelijke reizigers is een apart hospitium. Kort geleden zijn enkele mon niken van de orde, die dit liefdewerk op den St. Bernard uitoefent, naar Azië vertrokken op de nog veel onher bergzamer en woester bergruggen van den Hi malaya, de ontzaglijke en hooge keten tusschen Een der paters zoekt, kort nadat Voor Indië en Tibet, een lawine is neergekomen, den Zullen zij eveneens in de minst gevaarlijken weg door de i i i m j V sneeuw een klooster en sneeuw. Men ziet op deze foto duidelijk 't roode lawine-koord. hospitium bouwen. dat iedere ski-looper bij mogelijk gevaar meeneemt. Wanneer bij door een lawine mocht worden bedolven, bestaat er altijd kans dat een stukje van het 100 meter lange koord zichtbaar blijft een duidelijke aanwijzing dus, waar men den verongelukte moet zoeken. Bijna het ge- heele jaar door de sneeuw ingesloten, bij een der hooge passen, waar langs men de geweldige keten van de Alpen kan oversteken, op een hoogte van bijna 2500 M., ligt het beroemde klooster van St. Bernard, waar dag en nacht de monniken gereed staan om bezoekers en verkleumde reizigers te ontvangen en waar de bekende St. Bernardshonden de reizigers zoeken, die in de sneeuw dreigen te verongeluk ken. Het klooster ligt aan een der hooge, smalle en dikwijls gevaarlijke wegen over de Alpen van Zwitserland naar Italië; sneeuwstorm en lawine bedreigen hier den reiziger, en velen zouden in het witte ge vaar zijn omgekomen, wanneer zij niet waren gevonden door de beroemde honden, die dan door

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 23