Zeeuwsche Omroep No- 38 VRIJDAG 17 FEBRUARI 1933 1209 In de haven van Acnemuiden. De heer J. Janse, gemeente veldwachter te Hansweert, herdacht het feit, dat hij voor 30 jaar bij de politie kwam. Een vrachtje voor den voddenkoopman. Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Middelburg, dat de rechtbank een inwoner uit Hoek veroordeelde, die als penningmeester van een bepaalde vereeniging de kas aangesproken had. Wanneer je al niet eens meer vriendelijk mag zijn tegen je eigen organisatie-kas, dan weten wij het niet meer Een provinciaal Zeeuwsch blad maakte vorige week zijn plech tige verontschuldiging over het feit, dat de muziekrecensent in zijn concert verslag den cello-solist voor 'n bas-speler versleten had. Om erger te voorkomen heeft men dezen muzikalen journa list nu het verschil tusschen een mond- en 'n kerkorgel geleerd. Uit Vlissingen bericht men ons het eigenaardige feit, dat de gebeurtenissen bij de zeemacht plotseling geleid hebben tot verminderden verkoop in de vischwinkels van gemarineerde haringen 1 Wij vernamen uit Ierseke, dat een duif van een der ingezetenen op de internationale tentoonstelling van postduiven te R'dam, in de eere-klasse, een mooie medaille behaald heeft. De inderhaast geformeerde feestcommissie zal heden in rn K.L.M.-eskader de gedecoreerde tegemoet vliegen. Om het j vreedzame diertje niet te beangstigen, zullen alle deelnemers aan den tocht een groen takje tusschen dc tanden nemen. De Olympische ruiterkampieen is Vrijdag te Vlissingen op- getreden. Van het aanvankelijk voornemen om den sportman met de signaal-afdeeling der V.T.V. van het station te halen, is niets gekomen. Het is dan ook minder prettig, wanneer je bij het betreden van 'n stad dadelijk gesicnaleerd wordt Men telegrafeerde ons uit Brouwersh. -en, dat 'n jongedame, j die onlangs een door 't ijs gezakten hon oo het droge haalde, daarvoor als bewijs van waardeering een zilveren legpenning heeft ontvangen. De huldigers lieten hun keuze op 'n legpenning vallen, omdat het geredde beest ietwat kippig was. Uit Goes vernamen wij, dat een der stationschefs langs de Zeeuwsche lijn dezer dagen zoo vervaarlijk met de seinstaaf zwaaide, dat de schijf op 'n wagon viel en er te Bergen-op-Zoom pas afgleed. De athletiek-unie moet nu veel moeite doen, om het wereld record discuswerpen op den naam van den spoorwegambtenaar te krijgen Een bericht uit Terneuzen deelt mee, dat een fruitkweeker, die reisde op de lijn Terneuzen-Mechelen. in zijn compartiment met een revolver is. gaan schieten. De schutter is niet gestraft. Hij verhaalde gedroomd te hebben, dat Zijn kersen rijp waren en dat er toen 'n vlucht spreeuwen op den boomgaard neerstreek. Twee zoogenaamde vleeschsnijmachine-monteurs hebben Lamswaarde bezocht en daar verscheidene inwoners zeer ge dupeerd. Complete oplichters waren het daarom niet. Al hadden ze geen kennis van machines met het „snijden" bleken zii bijzon der goed op de hoogte. Hier is nu niets meer aanwezig. Tot de volgende week, dames en heeren In hotel Brittania te Vlissingen had Vrijdag 10 Febr. de huldiging plaats van luitenant Pahud de Mor- tatiges, die aldaar een lezing kwam houden over de Olympische Spelen van Los Angeles.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 25